dust8

Bylo by divné v době koronaviru mít připravené vánoční dárky pro rodinu už nyní?

Nejlepší odpověď
annas

Ne, protože...

Není to divné, protože určitě platí, co můžeš udělat dnes, neodkládej. Může být hůř, pokud bude líp, o to větší budete mít radost, že už nemusíte nic shánět.

Ale berte to tak, že Vánoce mají mít duchovní charakter, nikoliv komerční, tedy neshánět co nejvíc dárků.

Možná u mnohých budou skromnější. Snad jen děti si to neuvědomují. Důležité je, že se sejde rodina.

Jak to bude dál, je ještě ve hvězdách.

Další odpovědi
Gonfaloniér

Ne, protože...

Já jsem jednomu členu rodiny kupoval dárek už v červnu. :D Dalšímu před týdnem..
Ale jako zbytek nakoupím asi jako vždy – až těsně před Vánoci.
Někdy je lepší nakoupit něco dopředu, alespoň tak předejdeme většímu jednorázovému výdají – přímo v prosinci. Může být lepší si to rozložit.
Já bych třeba Vánoce ani neslavil, kdyby to neslavili nejbližší. Nic pro mě neznamenají, hlavně jen komercializace. Důležitější jsou pro mě třeba narozeniny ostatních než Vánoce. Tady jsou ale Vánoce tak samozřejmé, zaběhlé a populární… a přitom je to jen křesťanksý svátek, který se ani na ničem reálném nezakládá. Ježíš, pokud žil, se stejně nenarodil v prosinci, takže tento svátek oslavuje jen tu komercializaci, kdy se lidi v obchodech chovají jako… a musí vykoupit vše z obchodů a utratit vše co u sebe mají. A ještě jsou stejně skoro všichni před svátky podrážděni. Někteří i na svátky.