samicek333

Byli tito dva muži příbuzní?

Dobrý den, byli Tikka Khan (en.wikipedia­.org/wiki/Tik­ka_Khan) a Yahya Khan (en.wikipedia­.org/wiki/Yahy­a_Khan) příbuzní? Příjmení mají stejná a narodili se asi dva roky od sebe, ale nemůžu nikde najít, jestli to byli příbuzní, nebo ne.

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá, že ne, i když informace z jejich mládí jsou strohé. Ale původ narození je rozdílný.

Ale našla jsem v anglickém zdroji, že
Agha Muhammad Yahya Khan se narodil den 4. 2. 1917 v městě Chakwal , Punjab v Britské indické říši v souladu s odkazy napsané ruskými zdroji. Podle těchto zdrojů je jeho rodina potomkem Adera Shaha nebo krále Nader (1688–1747), zakladatele dynastie Afsharid, tajemná postava v íránské historii vládl od 1736 – 1747 našeho letopočtu.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Y­ahya_Khan

--
General Tikka Khan se narodil v rodině Narma Rajput z Punjabi v obci Jochha Mamdot v Kahútá Tehsil nedaleko Rawalpindi v roce 1915 (v tehdejším Indie Britů ). Byl absolventem indické vojenské akademie v Dehradun atd.
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Tik­ka_Khan