Rokio

Byly těžké středověké jednoruční meče?

Byl takový obyčejný meč z období středověku těžký?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Pořád je.
Ale přijde na to, čemu říkáš těžký/lehký. Meč měl být ideální. Těžký tak akorát aby byl vhodný pro boj (a pro postavu, výšku, sílu, typ souboje… I když tohle platilo spíš až později).
Těžký pro ženu nebo netrénovaného bojovníka? Určitě. Těžký pro toho komu je/byl určen? To ani ne, spíš tak akorát.

Další odpovědi
Kepler

Podle vědmy Wiki a dalších zdrojů https://www.drcbrno­.cz/hmotnost-mece/ běžně mezi 1 – 1,5 kg.