maschin

Byli sudetští Němci utlačováni?

Byli sudetští Němci utlačováni čechoslováky?
Doplňuji:
Myšleno mezi světovými válkami

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě ne. Ale oni začali ve většině případů utlačovat české obyvatelstvo před vypuknutím II války.

Další odpovědi
Pepa25

Částečně z jejich pohledu asi ano. Nebylo jim totiž přiznáno právo na sebeurčení a autonomii. Po vzniku Československa část Němců chtěla patřit k Rakousku či Německu a s odvoláním na právo o sebeurčení vyhlásili provincii Sudety. To ale samozřejmě bylo v rozporu se snahou vytvořit Československo v historických hranicích Českých zemí, takže armáda celé území rychle obsadila, byli i nějací mrtví.
Po r. 1933 ale propukly naplno německé iredentistické snahy, henleinovci vystupovali nepřátelsky vůči státu,což naprosto překrylo teoreticky oprávněné požadavky na autonomii.

Major Zeman

Ne.

Lamalam

Z jejich pohledu určitě ano.

Agneta

Vůbec né, jen masochisti jako mas-chin a major Zeman byli od skopčáků utlačováni…bohužel. Navíc skopčáci utlačovali českou Dělnickou stranu a mnoho Čechů v hajlování:DDD
Skopčáky zakázat, a nepouštět ven…dokud se od nás nenaučí správně hajlovat, aby nám nakonec zase nevzali naše domy, jako v 1945, to byla
katastrofa, né ??? :D
Navrhuji, nasázet každému sudetskému Němci pětadvacet, a pak mu ještě vynadat, že ty jejich domy neměli ani ledničku nebo televizi, ty vily a zámky neměly plastová okna, a ty továrny byly na zbourání…:DDD
Doplňuji:
Nevím ani o jednom jediném případu…že by byli utlačováni, to musí být nějaký omyl, už takovou otázku prosímtě nepodávej, nebo by mohly vzniknout pochybnosti…:DDDDDDDD­DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD