maschin

Byli partyzáni za druhé světové války i v severní Africe?

Slyšeli jste někdy o arabských partyzánech bojující proti Němcům a Italům v Severní Africe za druhé světové války? Já tedy ne. Ani jsem neslyšel o nějakém masakru civilistů spáchaného Němci. Arabské kmeny vedli akorát odboj proti Italům do 30. let. Spíš si ale myslím, že arabové sympatizovali s Němci proti britsko-francouzskému kolonialismu a imperialismu. Je zvláštní, že se tam nevytvořil nějaký nesymbolický odboj.
Víte o tom někdo víc?

Odpovědi
Smackdown

Hodně čínů se stalo, které nejsou zaznamenané do dějin, a filmy v archívu které nepustí jen tak do televize, z důvodu reakce lidu.

Emefej

Někde jsem četl, že Britové se pokoušeli vytvoiřit v týlu Němců domorodé partyzánské jednotky, ale nějak to nedopadlo.