dudu

Byli muži v tomto století opravdu ženami odzbrojeni se všemi důsledky?

Problém našeho století je, že už se muži nemají o co opřít, že jsme jim vzaly úplně všechno – a oni nám to oplácejí arogancí, což je ovšem špatně!
Muž přece byl a vždycky bude fyzicky silnější. Rovnoprávnost neznamená, že se budeme snažit být stejní, ale že budeme respektovat rozdíly. Naši muži musí mít možnost projevovat sílu a musí cítit naši důvěru, že nás smí ochránit. A my ženy potřebujeme cítit respekt a jejich lásku, protože jsme citlivé, chytré a ochranu vítáme a potřebujeme.
Zdroj: Tereza Voříšková, herečka

Nejlepší odpověď
led

Nie a ešte raz nie…
"Byli muži v tomto století opravdu ženami odzbrojeni se všemi důsledky?

Problém našeho století je, že už se muži nemají o co opřít, že jsme jim vzaly úplně všechno – a oni nám to oplácejí arogancí, což je ovšem špatně!"

vybraný text, kde chýbajú ďalšie informácie, takže nevidíme súvislosti herečkinho vyjadrenia je len časť názoru mnohých žien.
Nie je pravda že „se muži nemají o co opřít, že jsme jim vzaly úplně všechno – a oni nám to oplácejí arogancí“ opäť mi tu chýba odkaz na zdroj! vážený kolega, aby sme mohli vidieť súvislosti vyjadrenia.

Celosvetovo to neplatí prinajmenej, pokiaľ bude platiť isámsky zákon o zahalení žien. ale aj v iných sférach. ešte stále sa nájdu profesie, kde na rovnakých postoch žena má nižší plat než muž. Aj v EU to platí, nech akokoľvek kričí do sveta reči o rovnoprávnosti pohlaví.

Další odpovědi
Kepler

Úplná rovnoprávnost je nesmysl. Ženy nás o nic nepřipravily, protože na to jednoduše nemají. Na muži stále zůstává role ochránce, jakožto fyzicky silnějšího jedince. Stále jsou povolání, které ženy nebudou moci nikdy vykonávat. Muž je na tom o poznání líp, pokud musí, zvládne všechno to co žena. Opačně je to horší, i když se najde dost žen, které vydají i za chlapa. Příroda rozdělila úlohu muže i ženy a tak by to mělo zůstat.

ivzez

Souhlasím s Terezou Voříškovou.

Jen bych místo tohoto psala už o minulém století
a připomněla, že se na tom odzbrojování muži podíleli
(bez jejich aktivní spolupráce by se to nepodařilo)..

Kryšpín

Když je orientován na stejnou odrůdu, tak tento problém nemůže vzniknout, viz., Ústavní soud možno vychovát děti

led

Kepler, nie je pravda že „muž zvládne všechno to co žena“
muži zatiaľ nezvládnú vynosiť a porodiť dieťa! Aj keď podľa mediálnych správ muž vynosil dieťa, ale v skutočnosti
sa narodil ako žena, dal život chlapčekovi za pomoci pôrodnej asistentky vo svojom dome.
Urobil tak preto, že odmietol byť uvedený ako „matka“ na nemocničných dokumentoch.
http://www.top­ky.sk/cl/13/13­61170/Prve-dieta-v-Europe--ktore-porodil-muz--Nemec-dal-zivot-chlapcekovi-

Kepler

🙂 Měl jsem samozřejmě na mysli fyzické práce a dovednosti. Žena se zase nedokáže sama oplodnit. Jen muž má oba chromozomy X a Y a má na svědomí, jestli se narodí chlapec, nebo děvče. A nepište mi nic o umělém oplodnění.

led

zatiaľ všetci 3 známi muži, ktorí porodili, boli narodení ako ženy.
https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Thomas_Bea­tie
http://www.tvno­viny.sk/zauji­mavosti/1863249_z­ena-nemohla-otehotniet-dieta-preto-porodil-otec

dudu

ad led: zírám vážená kolegyně, že jsem vás nechtíc pěkně „nažhavil“. Přesto, pozor, snad nejste svými názory blizoučko filosofii armády spásy. Nemohu souhlasit s Vaší polemikou k islámu, neboť dnes už je zřejmé, že islámského terorismu se nejvíce obávají obyčejní muslimové.
Článek zmíněné autorky pak máte k dispozici v poslední – páteční příloze LN.

led

ad dudu, ja si to viem nájsť, ale „co je dáno slušnými mravy“ nie je predsa problém uviesť zdroj.
Nie, nenažhavil ste ma, nie som feministka ani nebránim nikomu žiť život, aký chce, to ste si snáď všimli…
bavím sa na týchto názoroch, polemika o rovnoprávnosti mužov a žien je staršia než najstaršie dochované písomné záznamy ľudstva. Podobne je to aj s 3.pohlavím, ktoré napríklad u prírodných národoch bolo uznávané a tolerované. Zmena došla až prijatím jedného Boha.

dudu

není snad zdroj uveden pod mým dotazem?

led

Tereza Voříšková, herečka, mohla to povedať vám, mohla to povedať médiám, v tom prípade je možné si to pozrieť.
Možno by stačilo napísať
Zdroj Tereza Voříšková, herečka, LN 28.7.2017
a taká maličkosť už vie potešiť.

led

Zdroj k otázke:
http://www.li­dovky.cz/mam-kolem-sebe-velkou-zenskou-smecku-dvs-/lide.aspx?c=A170727­_174207_lide_E­LE