Kazatel

Byli manželé Rosenbergovi hrdinové, nebo zrádci? Jaký trest je přiměřený? Proč je též nepropustili?

Nebo je třeba rozlišovat, které straně donášíte?

https://video­.aktualne.cz/pos­ledni-svedek/odsoudili-me-na-smrt-ale-ja-neukazal-slabost-rika-jan-zeman/r~2946a9­e0d53b11e9ac760cc47ab5f1­22/

Odpovědi
led

„Byli manželé Rosenbergovi hrdinové, nebo zrádci?“ Záleží od uhla pohľadu. Zo strany USA zradili, „Svou zradou jste fakticky narušili chod dějin na úkor naší země,“ zněl rozsudek smrti nad manželi Rosenbergovými za špionáž, která vedla k předání plánů k jaderné bombě Rusům.
zo strany ZSSR pomáhali mierovej iniciatíve.
„Pozdější rozbory historiků se ale přiklánějí k tomu, že Rosenberg Sovětům vyzradil jen málo cenné informace, kterými jim pomohl při výrobě raket vzduch-země. Podrobnosti o atomové bombě to nejspíš nebyly: „Dal nám dětskou mazanici, která nedávala smysl,“ řekl po letech Feklisov, který Rosenberga ke spolupráci získal.“

Ich najväčší „zločin“ bola samotná príslušnosť ku Komunistickej strane USA v čase „McCarthyho protikomunistickej hystérie“ a spolupráca s tajnými zložkami Sovietskeho zväzu.

citáty v češtine zdroj: https://plus.roz­hlas.cz/manze­le-rosenbergovi-kdyz-obzaloba-musi-mlcet-6512946

Edison

Představ si, že jsi mimozemšťan a o Zemi vůbec nic nevíš. Jen z vesmíru pozoruješ, co si ti drobečkové na té modré kouli navzájem prováděj. Myslím, že k závěru dospěješ sám.