JájsemRaibek

Byli Kuba a Anče manželé, nebo jen žili „na hromádce“?

Krkonošské pohádky – Kuba a Anče, hajnej a Trautenberk.
Nejsem si jist, jestli měli Kuba a Anče veselku a byli manželé. Neměl jim Trautenberk na příkaz Krakonoše tu veselku zajistit?

Nejlepší odpověď
da ny

"Jak Kuba utekl ke Krakonošovi

Anče dá Kubovi kyselo, které Trautenberk odmítl. Když to vidí, nadává Kubovi do darmožroutů, výsledkem je hádka, po které Kuba uteče. Trautenberk a ostatní se vydají za ním. Když ho najde, chce ho potrestat. Krakonoš tomu zabrání a zeptá se Kuby, co provedl, když zjistí, že jim Trautenberk neplatí mzdu, oboří se na něj. Trautenberk se hají tím, že nemá peníze, ale Krakonoš u něj najde váček s penězi. Donutí ho zaplatit, co dluží a za zbytek jim vystrojit svatbu."
https://www.pos­tavy.cz/svet/krk­onosske-pohadky/