Dismas

Byli jste před rokem 1989 v KSČ?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
dudu

Ano

Ještě na střední škole v době Pražského jara 1968 jsem tam pln nadějí vstoupil a v roce 1970 mě odsud vyloučili. Při tehdejších prověrkách jsem neodsoudil provokaci Palachova upálení a neschvaloval metody a důsledky tzv. internacionální pomoci.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ne

Nechtěli mě a já tak chtěl :DD

lexx

Ne

nebyl ale málem…šéf mě tam tlačil že prej chceš-li vedoucím býti musíš troubit s komanči, máš VŠ, seš perspektivní zaměstnanec…naš­těstí (nebo naneštěstí ?) přišla sametovka 11/1989 a vše bylo jinak, šéf je továrníkem majitelem našeho závodu a já pár let nezaměstnaný

Briki, a kteráž to byla kavárna na ty Dejvický ? já jsem to přečkal na Čkalovce u Knížete Václava u velkopopovickýho piva, víš kde, ne ?

ten který je

Ne

Nebyl a ani v SSM jsem nebyl.Měl jsem kvůli tomu ovšem potíže,ale nikdo mě nepřesvědčil.

briketka10

Ne

Ne, když padlo KSČ bylo mi 24 a při průvodu studentů
jsem se nemohla dostat ani domů šli v tolika hlavém šiku
a po několika řadách, že se nedal obejít. Musela jsem
zaplout do malé kavárny na Dejvické a přečkat šílenství,
které ti studenti začli na Letenské plání (cinkání klíči) a
co vycinkali :((

lexx
Po 26 letech si už nepamatuji, jak se ta kavárna jmenovala.
Možná byla u Vítězného nám. snad někde v
postranní ulici u metra Dejvická. Kdoví, ale chodila jsem tam
často s kámoškou z práce ona potom jela domů autobusem a
já šla kousek domů pěšky do Mařákovky.

Předtím jsme tomu davu unikly s kámoškou (spolupracovnicí)
metrem z Hradčanské na Dejvickou, taky tam byli všude, ale
ten hlavní proud z těch VŠ už odešel, tak jsme prošly.

anonym

Ne

Moji rodičové byli socialisti, ale být na mě, tak bych do KSČ asi vstoupila, proč ne?

Danina65

Ne

Mně chtěli, ale já se tak nějak styděla.Když jsem ve svých deseti letech hrdě deklamovala své babičce ruskou báseň, začala se křižovat, pak jsem jemně dostala po papuli.Asi to ve mně nějak zůstalo

Zdroj: Moje babička 🙂

klumprt

Ne

Můžu zde hrdinně napsat, že mi bylo deset, takže jsem z obliga. Ale v té době jsem neviděl na tom zřízení nic zlého. Už proto, že nebylo s čím srovnávat. Odpovědět, zda bych v případě, že by režim vydržel déle, vstoupil do KSČ, je těžké. Táta tam byl, byl poslancem MNV, zasedal v přestupkové komisi, takže rodinný původ by mě jaksi předurčoval k členství.
Myslím, že pokud bych se v dospívání nějak „nevinně“ nestřetl s režimem (např. ztloukli by mě někde na koncertě) a neodhalil bych rozumově nesmyslnost celého komunismu (poctivá ekonomie a politologie se nikde neučila), čili bych zůstal nějak názorově sladěn s režimem, pak by se mohlo stát, že bych byl do KSČ vstoupil. Tomu bych přiřkl tak asi 15% pravděpodobnosti.
Na 65% bych byl nestraníkem, něco bych snad vystudoval a nějakou práci bych si našel. Doma bych si myslel a říkal svoje, venku bych jen tiše čekal až to povolí. Až by to povolilo, přidal bych se k davu. Tak by to bylo, pokud bych poznal nesmyslnost socialistického státu, se kterým jsem ovšem neprodělal žádný vážný osobní střet.
A na zbylých 20% si myslím, že bych se stal něčím jako disidentem. To by se mohlo stát po nějakém průseru nebo pod vlivem setkání s podobnými živly. Svými antikomunistickými postoji bych se netajil ani veřejně a byl bych odstrčen někam do podřadného zaměstnání. Nevím, nakolik aktivně bych dovedl bojovat proti režimu, jestli bych se spíš neuchlastával někde v hospodě.

Takže spolehlivě vám to samozřejmě říct neumím, ale pokusil jsem se aspoň o takovýto odhad.

drop

Ne

quentos

Ne

Ne, v r. 1989 mi bylo nějakých šest, to mě tyhle věci netrápily.

ivzez

Ne

luky.1986

Ne

VeRe1983

Ne

Nebyl. Když padal bolševik, bylo mi šest. Kdybych však byl starší, nevstoupil bych taktéž.

brillant

Ne

zjentek

Ne

Oni mě soudruzi vlastně ani nechtěli. Logicky. Já byl vždycky chytrej a chytrej se o sebe umí postarat sám, nepotřebuje k tomu vládu. A ani to není závislý na zřízení nebo straně, který jsou zrovna „ve vládě“. Prostě ať je tam kdokoliv, chytrýho tam nepotkáš. Všimni si, že o chytrejch lidech prakticky ani nevíš. Logicky. Staraj se o sebe sami. A ti ostatní? Ti jsou jenom vzdělaní ;)

Kryšpín

Ne

Já nikoliv, ale mám kvalitního souseda byl v KSČ, poté v OF, ODS, UH, v Biomase, u růžových a nýní u Topánků, není to špým je to skutečnost.

Klaproth

Ne

V KSČ ne, ale byl jsem členem jedné ze dvou dalších povolených stran.

isteron

Ne

mojitek

Ne

Nebyl jsem ,neměl jsem věk.Ale třeba bych byl dobrým soudruhem :D Byl jsem předseda kontrolní komise SSM a měl jsem pravomoc napráskat soudruhy kteří se nechovali dost -soudružsky". Práskání mě neba,tak jsem to celý taknějak sabotoval-byl jsem vyhozen.Je zajímavý,že z pamětníků se tady přiznal jen Dudu.

vlk.1408

Ne

No fuj, tak to nikdy.

anonym

Ne

Ne a nikdy jsem je ani nevolil.
K tomu kdo byl se ti tu moc lidí nepřizná,snad jen totalkomanč Lahny a Barbakan.

annas

Nebyl jsem členem žádné strany, ani pionýrem, teprve na střední škole jsem vstoupila do svazu mládeže. Proč? Vyhazovali mně ze školy kvůli rodičům, kteří se stali „nepřáteli“ společnosti.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zakomance-proc-lide-odmitali-vstoupit-do-strany-kdyz-je-o-to-pozadali

briketka10

lexx

Po 26 letech si už nepamatuji, jak se ta kavárna jmenovala
při upravení mé odpovědi, jsem navíc vše vymazala-snad si
čteš Diskuzi. Možná byla u Vítězného nám. snad někde v
postranní ulici u metra Dejvická. Kdoví, ale chodila jsem tam
často s kámoškou z práce ona potom jela domů autobusem a
já šla kousek domů pěšky do Mařákovky.

Předtím jsme tomu davu unikly s kámoškou (spolupracovnicí)
metrem z Hradčanské na Dejvickou, taky tam byli všude, ale
ten hlavní proud z těch VŠ už odešel, tak jsme prošly.

annas

Ad Pumík, vždyť je vám 16 rokůl, jak jste mohla uvažovat o vstupu do KSČ.?

Překlikla jsem se u bodu.