Avatar uživatele
anonym

Byli jste nuceni nebo jste nutili své dítě hrát na nějaký hudební nástroj?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Andělé, VampGirl před 4448 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
MacChill

možná když sem byl menší mě rodiče nutili chodit na flétnu, teď ale lituju, že neumím pořádně hrát na žádný nástroj…:(

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nebyl a ani nenutil. Jedna dcera začala hrát sama, vybrala si housle, po určitém čase ji to i bavilo.Horší to bylo pro mne. Poslouchat ty začítky bylo za trest. Nechalo toho asi po šesti létech, hlavně z časových a zdravotních důvodů

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Moniccc

Mě rodiče nikdy nenutili, sama jsem našla cestu ke zpívání a v mladším věku ke hře na flétnu. Ale znám kamarády, kteří chodili do hudební školy jen proto, že si to přáli jejich rodiče a děti to pak vůbec nebavilo.. Myslím, že když se do toho děti nutí, tak k tomu nikdy nenajdou lásku a neuvidí v tom žádnou zábavu a smysl. Na hudbu musí být každý nadaný a musí ho to samo bavit! :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Až tak ne , mým snem bylo hrát na piano, maminka se mnou došla do hudebky a tam zjistili, že mám totální hudební hluch .....byla jsem zklamaná …ale přežila jsem to

Na rozdíl ode mne se dcera v první třídě přihlásila sama na piano i když jsme ho doma neměli…říkala jsem ,kde budeš cvičit? Paní profesorka nás přemluvila …je škoda takový talent nechat spát kupte pianino …koupili jsme tenkrát starší a dali ho celé renovovat –

  • dcera hrála pečlivě, chodila na vystoupení, hrála moc pěkně ..škoda ,že jen do 15 let …pak se tomu přestala věnovat ..pianino tu stojí čeká , že na něj někdo třeba bude hrát

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rufus

Trochu jsem byla vtlačena do hry na klavír, ale když člověk překoná začátky / stupnice, akordy, etudy …/ a pak už si v posledních ročnících zahraje něco náročnějšího a k poslechu snesitelnějšího, pak už má vyhráno. Skoro po padesáti letech si občas ráda zahraji, rozhání to depresi a smutné myšlenky. Zvlášť, když už jste z toho hodně vypadli a musíte se s úsilím prokousávat těžšími pasážemi. Děkuji mamince.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Hrála jsem na flétnu,nucená jsem nebyla. Ale šlo mi to jak s hnojem,tak učitel rodiče požádal,abych toho raději nechala 😁 Co se týče všeho okolo hudby,jsem rozený antitalent 🙂
Za to dcera má jak hudební sluh,tak vlohy na zívání a hraní na piano. Nikdy jsem ji nenutila,ve školce ji doporučily p.učitelky,aby chodila do hudebky,že má hud.sluch. Chodila od školky do 5.třídy,pak toho kvůli nové,ale zlé paní učitelce nechala. Nechci se chlubit,ale je to škoda,ve zpěvu vyhrávala 1.místo,zpívala opravdu krásně,né jako její maminka:-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Já jsem začala hrát v 17ti letech na příčnou flétnu. Chodila jsem do hudebky s dětmi. Pak jsem hrála ještě na kde co a přestala až když už nebyl vůbec čas.
Syna jsem dala díky tomu hned v 5ti na klavír a vyhodili ho do roka, sám pak začal hrát trochu na kytaru a dokonce si koupil dvanáctistrunku.
Dceři jsem koupila zobcovou flétnu a ta ji zahodila. Teď je jí 19 let, vyčítá mi že jsem ji nedala do hudebky a začala hrát na housle a zpívat.
Užívali jsme si to, ale také jsme se toho moc nenaučili 🙂
Mně v hudebce učitel dost nutil hrát dechově náročná cvičení a ještě k tomu špatně anatomicky vysvětloval jak dýchat…málem jsem to vzdala, ale díky věku stačilo jen k němu přestat chodit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek