VaclavZeman

Byli jste někdy v něčem nejlepší?

Já jsem poměrně světové znalý v houseové muzice. Třeba v Londýně si o mně i psali. Ale rozhodně nejsem „interpret“.

Ale jednou jsem prožil moment, kdy jsem byl v daném sociologickém seskupení tím nejlepším. A to konkrétně, když jsem se hlásil na fildu. Chtěl jsem studovat němčinu a ruštinu, ale bylo to v roce devadesát, kdy odsud Kocáb vyhazoval všechny Sověty. Takže ještě horší, než si ruštinu vybírat v dnešní době. Tak tedy jsem stáhnul po češtiny. Pochopitelně učitelství, protože jako učitel můžete dělat překlady, ale když vystudujete jen tu filologii bez učitelství, tak potom si ještě musíte dělat něco zvlášť, abyste mohli učit. No a jak jsem češtinu dělat nechtěl, tak jsem v ní na zkouškách dopadnul špatně. Kdež to v němčině jsem byl nejlepší v celé historii zkoušek, které jsem vyhrál, a tak mě museli na fildu vzít na vyžádání katedry germanistiky. Poté jsem nikdy nemusel na škole dělat fonetiku, protože jsem byl zcela bezchybný… ale to už je jiný příběh. Tehdy jsem se cítil opravdu sebevědomě.

A co vy? Děkuju.

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, v rámci ČR mě zatím nikdo neporazil v anglickém scrabblu (proto jsem mohl republiku dvakrát reprezentovat na mistrovství světa).

Další odpovědi
zjentek

Ano, ix krát. Tedy, alespoň každá jedna vždy tvrdí „zjentku, ty jsi ten nejlepší!“ Však víš kdy.😛

A rozumím ti, Václave (tehdy se také cítím jako bůh). 😉

paul1

Nejlepší – jo – jako spermie 🙂

Filip84

Ne, Ty jsi nebyl nejlepší, Ty ses domníval, že jsi byl nejlepší, jinými slovy, být nejlepší je domněnka.

Můžeš hrát na nástroj jako sám pánbů, můžeš hrát – co já vím – s pukem, že o Tobě budou tvrdit, že jsi nejlepší, ovšem I. nelze to změřit, umění je vždy subjektivní, co se jednomu líbí, druhému nikoli a II. třeba ten lepší je za rohem, a akorát o sobě nevíte.

Takže nevím, nikdy jsem o to neusiloval a nikdy to – logicky – ani nezjišťoval. Ale dobrý ano, ve spoustě věcí.

elkon

Nejlepší můžeš být tam, kde se to dá změřit. Třeba v běhu na sto metrů.

Rokio

Nebyl jsem nejlepší, ale druhý nejlepší na základce, a to v běhu a v páce. Zúčastnil jsem se turnaje v těchto dvou sportovních disciplínách.

Jeden můj známý řekl, že jsem byl nejlepší žák, který tu základku kdy absolvoval. Přitom tam nechodili děti s mentální retardací, ale hlavně dyslektici. Dále pak třeba děti s ADHD, LMD či autismem.

Na učnáku jsem byl nejrychlejší v psaní na klávesnici ve třídě.

Teď jsem druhý nejlepší ve hře Snake (česky Had) v jedné online hře, kde je Snake minihrou.

da ny

Ano.
V jednom z mých zaměstnání mi říkají, že jsem nejlepší, co se tam kdy mihlo :)
Jsou spokojení a doufají, že prodloužím smlouvu. 😁
Na základní a střední škole jsem v některých „soutěžích“ (literárních, vědomostních, ne sportovních), bývala často mezi nejlepšími. Mnohokrát na prvním místě. Což byl důsledek subjektivního pocitu posuzujících osob. Případně na základě součtu bodů.
Bývávalo. 😉
Nikdy jsem netoužila, nechtěla být nejlepší. Člověk si zbytečně „zavaří“ a naloží příliš na svá bedra. Být „nej“ se často nevyplácí, nároky se zvyšují, závist, nepřejícnost, práce přibývá…¨Vždycky se najde někdo, kdo bude ještě lepší.
Snad v současnosti jen sportovcům. Honoráře jsou zajímavé a vysoké. ;-

Kelt

Jedni lidé posuzují vše podle sebe a někteří dle ostatních, je to vztažný systém. Prostě jednooký mezi slepými je králem.

Ametyst

Václave, tehdy “jsi stáhnul po češtiny”? Vážně? Proti tomu je “více jak” jen hovorová brnkačka.

quentos

Jelikož „více“ není hovorový tvar, o hovorovou brnkačku jít nemůže.

VaclavZeman

😁 Učím se už několik měsíců používat smartphone. Ale autokorekce mi stále dává zabrat… 😄

VaclavZeman

A ve zkouškách se to nedá snad změřit? Od samotného děkana jsem se tehdy dozvěděl, že jsem byl nejlepší v historii. Nikdo tolik či více bodů jak já neměl. Buďte příště korektní. Děkuju.

quentos

Více NEŽ, nikoli „více jak“.

VaclavZeman

Pravda, díky. Já nikdy super češtinář nebyl a ani nechtěl být, jak jsem právě zde psal… 😄