dgfdgf

Byli jste někdo z vás odsouzeni, třeba i na chvíly, jít do vězení?

Odpovědi
ptáč

Mě to připomíná otázky typu nosíte u sebe zbraň, nebo jaké používáte připojení, které jsou tady poslední dobou. Buď vám jde o odzbrojení národa, či zjišťování kde jsou ohniska nesouhlasu, zaprotokolování eventuálních zločinců a hlídání, špiclování pod identitou neznalého školáka. Ale ty hrubky sem fakt nepatří, ani u poškoláků. Buď tedy, ať je vstup na Internet do 18. roku zakázán, nebo pod dohledem, nebo ať za výsledky nesou odpovědnost zákonní zástupci.

Drap

Ano, na vojně.

ReHu

Co znamená → na chvíly?
Osobně ne, jen známý známého byl odsouzen v Německu. Za autonehodu. Už to je hodně dlouho, do ČR se vrátil s šedivýma vlasama a přerušil veškeré kontakty.

ptáč

Už se před desítkami let diskutovalo, že se sjednotí tvrdé a měkké i. Komu prospěje prosívání a tvrdohlavé pohlavkování které i /y psát? Už jste snad někdo od někoho slyšel slova: matemaťika, statysťika? Těch příkladů bych mohl dát hafo. Dělám na PC korektury výslovnosti hlasu, který to bez nich přečte tak, jak je napsáno, aby to bylo k poslechu. Jsem pro zrušení y Y.

dgfdgf

ReHu ta otázka měla bejt správně napsaná: „Byli jste někdo z vás odsouzeni jít, třeba i na chvíly, do vězení?“ Vy jste to vážně nepochopila?

JájsemRaibek

Jde o to, že chvíle se píše s měkkým i a ne s tvrdým :) Tak to ReHu myslela.

dgfdgf

Aha. No doufám, že do několika let se češkej pravopis perfektně naučim. Ale stejně jako u ostatních témat, o kterejch bych chtěl vědět víc, nvm kde začít.. :(