Monie

Byli jste někdo v Irsku nebo Skotsku? Rába bych věděla jak tam je. Chci to vědět pouze informativně.

Moc mě zaujaly země jako je Irsko. I Island se mi velice líbí ale je tam na mě moc velká zima. Ráda bych se do Irska, Skotska nebo podobných zemí podívala. Moc se mi líbí ta krajina (přírodní parky). Ráda bych věděla jak se tam nejlépe dostanu, jestli je to finančně náročné, a jak je to tam s tou teplotou a podobné informace. A mluví se tam anglicky?
Doplňuji:
Ještě jsem zapomněla doplnit „Studium v Irsku“ a tím samozřejmě myslím vysoké, vyšší atd. Jestli s tím vy, nebo někdo známý má zkušenosti a jak je to tam s úrovní škol oproti Česku.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

ja byl ve skotsku a irsku jako ridic pro cedok. je tam hezky, jizni britanie se mi moc nelibi ale na severu je fajn, krasna priroda… pristi rok tam urcite nekolikrat pojedeme zase …

Další odpovědi
anonym

Ahoj, žiju v Irsku už šestým rokem a mam tuhle zemi moc rád. Na lidech mam nejradši, že jsou mírumilovní. Mluví se tu samozřejmě anglicky, irštinu uslyšíš jen občas ve veřejnoprávním rádiu/televizi RTÉ, irsky mluví pouze naprostá menšina a to jen starší lidi a na určitých místech. Žiju na západě, kde je nejvíc zachovalá příroda. Nechám za sebe mluvit své panoramatické fotky.. (viz odkaz)
Ps Jen mi tu chybí pořádné lesy, ty co tu jsou, jsou krásný, ale je jich málo, v ČR je jich ještě stále dost, v porovnání s Irskem..
Teploty v zimě –5 až 10C, hodně vlhko, hodně větrno, hodně dešťů.
V létě 15 až 20C, vlhko ale příjemně, žádná vedra.
Letadlem je sem doprava z ČR celkem levná, například přes irskou nízkorozpočtovou společnost Ryanair anebo lepší, (ale ne nutně dražší) Air Lingus.
Kdybys chtěla víc informací, pošli vzkaz

Zdroj: http://europa76­.blogspot.com/se­arch?updated-min=2011-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2012-01-01T00:00:00-08:00&max-results=3

barnajka

Pino76: Ty vaše fotky…to je prostě dechberoucí nádhera!
Na pár chvilek jsem se zasnila a úplně přestala vnímat realitu okolo.
Díky za to! :)