Rokio

Byli jste na vojně? Pokud ano, jaká byla vaše vojenská hodnost?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, byl. Začínal jsem jako vojín, když mě vyřazovali z evidence, tak nadporučík.

Další odpovědi
Lamalam

Nebyla, ale chtěla jsem jít. Vojenskou hodnost žádnou nemám, ale doma jsem pochopitelně generál.

Arne1

Za našich časů to bylo samozřejmé.
Takže začínal jsem jako absolvent (hodnost vysokoškoláků na soustředění), u útvaru pak svobodník absolvent. Na poslední den mi dali podporučíka, dodnes si myslím, že to byla škodolibost velitele abych musel na poslední den přešívat knoflíky a předělávat výložky. V záloze pak klasicky až nadporučík.

Klaproth

Byl jsem, brácha, táta, strejdové i dědové také. My jsme taková militaristická rodina. Moje současná hodnost je rotný v aktivní záloze.

Smack – nevěř všemu co si přečteš nebo vyslechneš, s tou šikanou to nebylo tak hrozné. každý chlap to vydržel. Dnes se tomu směju.

jepik

vojín,frajtr, kaprál, seržant, – (vojín, svobodník, desátník, četař) 1978 –1980

Emefej

Na vojně jsem byl, 20 let ve služebním poměru vojáka z povolání, 7 let jako občanský zaměstnanec AČR. Aktivní službu jsem končil jako mjr., do zálohy mě povýšili na pplk. Hodnost teď nemám už žádnou, byl jsem již vyřazen z evidence KVV.

lukas1912

Nebil sem ale můjj tatka byl.

Smackdown

Díky bohu, mě to minulo o pár let,co schválili zrušeni,z doslechu jak to tam funguje,bych se tam netěšil,kvuli šikaně bych byl schopnej vystřílet celou rotu.