Avatar uživatele
dudu

Byli jste mile překvapeni při zrození svých dětí a v jejich dospělosti?

Z vyjádření své nejdražší mívám občas pocit, že naše děti mají špatné vlastnosti po mně nebo mojí rodině a vizáž a všechno nejlepší je dědictvím po matce a její větvi. Pokud máte podobnou zkušenost, kukněte na následující příspěvek:

Číňan zažaloval manželku kvůli ošklivosti jejich dcery. A vyhrál
Jednatřicetiletý Číňan Ťien Feng žaloval svou manželku za to, že jej tahala za nos ohledně vzhledu. Při rozvodu požadoval odškodné za to, že se narodila velmi ošklivá a nikdy mu neřekla, že prodělala plastickou operaci. Na vše se přišlo až po narození dcery. Muži ze severní Číny daly soudy zapravdu a potvrdily mu právo na tučné odškodné. Žena Fengovi vyplatit v přepočtu zhruba 2,25 miliónu korun.
Zdroj: novinky.cz

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, kapka, johana 56, anonym před 4189 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Odpoveď byla označena jako užitečná

Při narození našich dětí nedošlo k žádným překvapením. Vše bylo kde má být a človíčkové odpovídali barvou pleti a dalšími znaky použitému materiálu a množství práce vynaložené na jejich stvoření :) Netušili jsme ještě, že množství práce se bude s věkem stupňovat a tak jsme si je vzali domů :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?dudu Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Přestože jsem odpovídal oklikou na slovenské verzi, tak opětuji protitah, dudu předčasně uzamkl a šoupl na SK, tak já ze zahraničí zase transplantuji domů:

Možná by pro laickou komunitu stačila replika „Jiný kraj – jiný mrav“.
Ovšem otázka je v odborné rubrice Manželství, rozvod, takže pár pragmatických fak­tů:

  1. Čína má od r. 1980 populační zákon povolující pouze 1 dítě. (Za druhé se platí pokuta až do výše 9 000 USD). – tudíž nelze srovnávat s naší situací, kdy je naopak zájem státu o zvýšení porodnosti.
  2. Detaily článku jsou v odkazu ve zdroji. Zde také jeden z diskuznívh příspěvků akcentuje odlišné dopady v pří-padě narození syna.
  3. Čína má 1,3 mld obyvatel, (pětina světa), přičemž je převis o 40 miliónů mužů (více než celé Polsko) a navíc populace pronikavě stárne – viz odkazy níže:

http://geogra­fosu.blogspot­.cz
http://www.roz­hlas.cz
http://www.de­mografie.info
http://www.you­tube.com
http://www.kas­.upol.cz

Sám jsem se oženil s atraktivní a výrazně mladší manželkou, po níž obě dcery podědily půvab a vzhledem k nad-standardní úrovni studií až po VŠ, doufám, že mají i solidní IQ. Takže mně děti dělají radost a nějaké obligátní ženské výtky bohorovně přehlížím. Výchovou jsem se jim snažil vštípit poctivost, čest a morální zásady tzv. „staré školy“, v jejímž duchu jsem sám vyrůstal.
Ale chápu i rodiny, jež neměly tolik štěstí a obětavě pečují o zdravotně postižené děti – i takové mají přece právo na život.
Nežijeme už ve válečné Spartě, kde takové svrhávaly ze skály, ale ve vyspělé civilizaci 21. století.
(V české kotlině by se ani konspirativní plastická operace dlouho neudržela v tajnosti, takže by nehrozila koupě zajíce v pytli).

Původní článek na Novinkách – viz:
Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/ 282997-cinan-zazaloval-manzelk u-kvuli-osklivosti-jejich-dcery-a-vyhral.html

před 4181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Moc se omlouvám příp. dalším zájemcům o sdělení dojmů ohledně dědičných vlastností svých ratolestí, ale příspěvek manon mě zaujal tak, že jsem se rozhodl ho ihned ohodnotit, aniž jsem si uvědomil, že dojde k uzamknutí otázky. Nyní na předmětné téma bohužel můžete přispět jen v diskuzi nebo na slovenských stránkách odpovědí, kde jsem otázku rovněž vyvěsil.
ad -iv-: příspěvek je vtipný, pozoruhodný a nemá chybu.

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

.. bohuzel ale pravdivy .. :( -iv-

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Nemíním bourat Vaše mínění, na rozddíl od své choti rovněž nejsem žádný fešák, ale vězte, že mísení nové krve do potomků má blahodárné účinky. Nechci se chlubit, ale jsem si naprosto jist, že Vaši kluci by při spatření nejstarší vnučičky Nikol možná i slintali. Ale pozor, nyní má ledva sedmnáct a od mala je moje potěšení na které neradno hříšně pomyslet, natož sahat! Jen vnucuji myšlenku – nechte to na synech a matce přírodě.

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… nemuzu to dudu nechat na matce prirode .. !
starsimu bude pristi rok 30 a je porad svobodnej ! ja uz ty sve kluky nabizim i homosexualum , ale ani ti je nechteji ! ..
mohli by jsme neco vymyslet s tou vasi vnuckou …
:) -iv-

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

dudu: Došlo mi, že se uzamklo příliš brzy a omylem – ale i tak dík. Jinak ale ta naše dítka nebyla tak ošklivá, byla náhodou na miminka docela přiměřeně úhledná a pro rodiče samozřejmě ta nejkrásnější, jaká se kdy narodila :)

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… nasi kluci byli v porodnici nejosklivejsi ze vsech deti .. hlavicku jsem jim prykryvala uz od druheho dne plenou … nastesti z toho ale " trochu " vyrostli … rada bych to svedla na jejich tatinka , ale sebekrititicky musim priznat, ze jsou po me … oni z toho vyrostli , zatimco u me se to rok od roku jeste horsi .. :(

  • iv-

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

🙂

  • iv-II ve své sebekritice nikdy nezklame, oh, jak hezky se to čte, nejsem na světě sama. 🙂

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

.. kapko, tak az se bude poradat Miss – nejserednejsi baba Cr , tak se prihlasime ! ja mam zlato v kapse a vy ev. stribro …

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Holky zlaté jsem si jist, že přeháníte. Vždyť všechny nás bohové stvořili k obrazu svému. Kdybych mohl snad Vás každou zvlášť a věřte, že láskyplnně pochovám /brebty jedny/.

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

dudu , me – kdyby jste chtel pochovat , tak by jste si musel pronajmout jerab ! :(

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ale, ale. 🙂

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Přece vás nic neporazí, hlavně když bude zlato nebo stříbro. Nezáleží přece na tom v které kategorii. 🙂

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

dudu: Pak se z nich vyklubou ty nejhezčí baby v širým okolí, to známe :) Nevěřila bych jim ani půl slova :)

před 4189 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony