Byli jste dnes /nebo třeba nedávno/ pochváleni? Kým a za co? Jak pochvalu přijímáte?

Dělá vám radost nebo jste v rozpacích, stejně jako já?

Nejlepší odpověď
Damiana

No jéje! Třeba před chvílí mým mlsným mužem za skvělý Samuraj s tarhonyou!
Odpoledne maminkou za krásnou koženou bundu, kterou si moc přála a jí sehnala. Měla takovou radost, že v mě objetí málem umačkala!
Také jsem dnes myslím, dost pomohla jedné hodně nešťastné rodině, s „nervama v kýblu“, která mi veřejně poděkovala…
A v rozpacích tedy vůbec nejsem, protože samuraj byl fakticky mňamózní, bundu jsem sháněla po všech čertech a z těch lidí jsem měla radost a snažila se ze všech sil.
Když je to pochvala upřímná a od člověka, u kterého jsem si jista, že to nemyslí sarkasticky, mám radost a snažím se, abych byla užitečná znovu.
Umím si to užít, protože sama vím, kdy si to zasloužím.
A dobrou práci, snahu, užitečný názor, slušné chování a rozumný postoj jiného pochválím kdykoli bez skrupulí také.
Doplňuji:
Ad Dr.Axl: Díky! Tvou upřímnou pochvalu přijímám bez uzardění. 🙂

Další odpovědi
Drap

Mně dost často chválí Dr.Axl na těchto stránkách u mých otázek. Dělá mě to nesmírnou radost a ani nevím, čím jsem si to zasloužil

iceT

Většinou mě chválí partner za dobré jídlo,naposled o víkendu za smetanovou kuřecí omáčku s knedlou,kterou jsem dělala snad podruhé v životě.Říkal,že maminka umí vynikající,ale ta moje prý byla lepší.
Za pochvalu poděkuju a někdy se i červenám,přijde na to,kdo mě chválí a za co.

anonym

Já byl naposled včera pochválen, když jsem příteli na jeho sázavské chatě pomohl s odstraňováním destruktivních následků letošní proradné zimy. Pochvala vždy potěší a s nějakými rozpaky nemám problém, protože cítím, že je to od srdce. Stejně je důležitý i vnitřní pocit uspokojení, že jsme mohli pomoci někomu, na němž nám záleží, a o němž víme, že by učinil totéž.
Z těchže důvodů moderní pedagogové důrazně doporučují více pochval a méně trestů při výchově dětí, protože právě to se na nich nejvíce podepíše pro budoucí život.
Ad Damiana, s tvým čerstým stříbrem ještě více povyrostl pomyslný piedestal tvé moudrosti, i když jen ve virtuálním secondlife.
Tvá slova by si zasloužila vytesat do mramoru, což míním bez nadsázky.

briketka10

raději chválím druhé za pomoc, přivezli mi počítačový stolek a já ho ne a ne smontovat přišel synovec udělal pár pohybů a bylo to, pak se mi se sestrou řechtali ta tetka má sílu jak komár..
no a když ji něco dám tak mi děkuje a to jsem ve velkých rozpacích..