leader

Byli cesko-slovensti legionari za 1. SV valky hrdinove?

Cesko-slovensti legionari podle meho utekli do Ruska, Francie a Srbska aby bojovali proti Rakoussku-Uhersku a nastolili Cesko-Slovensky stat. Bojovali tak ale i proti vlastnim. takzvane cechum a slovakum kteri museli zivit svoje rodiny a dostavali dost penez za ucast ve valce. Nakonec jsme meli vlastni stat jen par let do 2 SV valky, takze se da rict ze to bylo jaksi marna snaha, hlavne potom co nas spojenci zradili a legionari vratili medaile. Jsou ve vasi mysli tito legionari hrdinove?

Odpovědi
Kepler

Podle mého soudu, alespoň ti legionáři, co bojovali v Rusku hrdinové byli. V té době platili za dezertéry rakousko-uherské armády a měli velkou zásluhu při ustavení Československé republiky. Natropili bolševikům dost velké trable až do Vladivostoku. Zřejmě proto, že už tenkrát tušili, co jsou to bolševici za prasata. No, nedopadlo to. Máme osudy malé země, jako každá jiná.

Kryšpín

Jak pro koho Rakušák by je odprásk, Čech je má za hrdiny a v Rusku je to na polovic.