Byli byste vděční kuřákovi, který by vám zachránil zdraví nebo dokonce život, tím, že by vám daroval krev či jiný orgán?

Nejlepší odpověď
led

Každému, kto dá niečo zo seba pre záchranu druhého, treba byť vďačný.
PS.
Len nepríjemné je, jemne povedané pre každého zúčasneného, ak darovaný život premrháte…

Další odpovědi
vlk samotař

To snad každý.

Funna

kuřáci dávají krev úplně běžně…a nikdo neví, kdo ji dostane…takže zachaňují životy každý den…

anonym

Dárcovství orgánů (i krve) je anonymní. Takže člověk, který dostane nějaký orgán nebo krev by měl být vděčný za to, že mu lékaři pomocí někoho jiného mohli zachránit zdraví nebo život.
V případě, že se jedná o dárcovství kuřáka, tak bych se zbytečně nebála, protože před odebráním orgánů i krve se provádějí testy, které by nevhodného dárce vyloučily.
Mám za to, že se nebudou lékaři chtít zabývat podobným případem, který se stal v Anglii:
„Mladé ženě transplantovali plíce silného kuřáka, po 16 měsících zemřela na rakovinu.“

anonym

Dárcovství krve není až tak anonymní jak se ocko domnívá. Jsou případy, kdy darovaný a obdarovaný se stýkají a to se týče i orgánů.

anonym

Očko se nedomnívá, ale ví i to. Barbakane, beru obecnou rovinu dárcovství. Případy, kde je nejvhodnějším dárcem někdo z blízkých příbuzných samozřejmě znám. Jen neznám žádného kuřáka v příbuzenstvu, který by mohl být pro kohokoliv vhodným dárcem.