Avatar uživatele
Poklička

Byli byste pro povinná volební účast?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, marci1 před 3684 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Jiná Odpověd

Byl bych pro povinné plnění předvolebních slibů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jiná Odpověd

Povinná volební účast má své výhody i své nevýhody. K rozhodnutí je třeba brát i politickou vůli ke změnám a podobně. V naší republice by to možná nebylo na škodu , už jenom proto, že by se ti šťouralové kteří na vše mají recept a nic se jim nelíbí, už nemohli vymlouvat na to," já jsem je nevolil".

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

ne

I rozhodnutí nevolit je rozhodnutím daného voliče…
Já jsem pro maximální svobodu jednotlivce – a povinná volební účast ´prospívá´ jen diktaturám, demokracii a svobodě lidí ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

ne

Ne, už tu to bylo. Někteří voliči by šli „volit“, ale házeli by do urny neplatné hlasy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

ne

Jsou lidé, kteří se v době voleb nezdržují ve svém bydlišti, mohou být na služební cestě, v zahraničí, na dovolené… jsou nemohoucí staří lidé, kteří nemohou nikam dojít..... asi by se jim nelíbilo, že musí věnovat svůj čas na vyřízení náhradního volebního dokladu, aby mohli volit jinde. U důchodců je s tím také spojeno vyřizování, aby mohli volit třeba doma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

ne

Spis bych uvazoval o omezeni volebniho prava, jestli ma byt opravdu vseobecne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

ne

Nemohu souhlasit, neboť to tu již bylo i kontrolou koho volíte.

Naopak budu souhlasit s plnou odpovědností zvoleného zákonodárce i s možností odvolatelnosti.
_

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
melanie

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

ne

Ne, např. v případě dvoukolových voleb by to často byla vynucená volba menšího zla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

Já osobně si neumím představit koho bych volila v druhém kole prezidentských voleb ☹
Zeman ani kníže nejsou lidé, které bych na tom postu chtěla.

Souhlasím s plnou politickou odpovědností, včetně odvolatelnosti 🙂

před 3684 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Emefej: JÓÓÓÓ…
Jenže – pak by byly opět přeplněné věznice – a nikdo v politice…
😉
Ale v zásadě souhlasím…
Mimochodem – už jste někdy někdo zkoušel oslovit ´svého´ poslance s požadavkem na vysvětlení jeho – oproti předvolebním (příp. i povolebním) slibům, protichůdného jednání?? Já jo (jsem, holt, naivní) – a marně, marně, marně – většinou ani neodpověděli…
_________________
Drap: Takové výmluvy jsou dětinské – ti, kteří nevolili, se nezbavují odpovědnosti za výsledky voleb – zbavili se jen možnosti o vlastní zodpovědnosti rozhodnout.

před 3684 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek