Avatar uživatele
annas

Byli byste ochotni v internetové diskuzi zveřejnit své jméno a bydliště?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? jendahun, vagra, rynek878, iceT, chudst, anonym před 4660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Ne, za žádných okolností.

Pokud by k tomu byl skutecne padny duvod, pak bych ho dal kdyztak dane osobe soukromou cestou, ale urcite bych neuverejnoval sve jmeno na internetu, natoz bydliste.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Ne, za žádných okolností.

Nemám důvěru k internetovým diskusím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ne, za žádných okolností.

Korektní diskuze to nikdy nevyžadují, otázka je spíše hypotetická. Jakékoliv vyžadování podobných údajů je nezákonné a provozovatel by se vystavoval postihu, případně úřednímu zablokování stránek. Eventuální komunikace je možná přes mail, jako např. zde na Odpovědích.
Pokud je součástí anketa s těmito údaji, vždy je ošetřeno, aby byly chráněny osobní údaje účastníků.
Postačuje riziko zneužití i u mailových adres, s jejichž databázemi se na černém trhu kšeftuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Ne, za žádných okolností.

Když jsem se přidala na Facebook, byla jsem naivní trubka, co si myslela, že na profilu je nutno vyplnit všechny položky. Pár týdnů jsem tam teda o své osobě měla komplet vše, včetně poštovní adresy. Štěstí bylo, že jsem na FB v té době měla asi jen deset nejbližších kamarádů, tak kromě případnýho úniku dat ze strany Facebooku snad nebezpečí nehrozilo. Během prvního měsíce jsem si nejcitlivější údaje z profilu smazala, ale třeba telefonní číslo tam mám dodnes a zatím žádný problém nebyl. Plnou adresu bych už ale nikdy nikde nezveřejňovala, je to příliš velký riziko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jedině v nějaké uzavřenější komunitě.

Taky samozřejmě by hrálo roli to, čeho se ta diskuze týká a pod

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Jistě, žádný problém.

Ještě bych viditelně označil místo,kde mám schované klíče od bytu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Jistě, žádný problém.

Jistě. A ještě napíši kdy nejsem doma, do kterého květináče schovávám klíče a kde v kuchyni mám schované naložené syrečky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ne, za žádných okolností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Ne, za žádných okolností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kubas11

Ne, za žádných okolností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Ne, za žádných okolností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nikdy bych se takovéto diskuze nezúčastnil(a).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ono úplně postačuje velice chabé právní povědomí obecné populace a naivita některých začátečníků na různých sítích.
Kriminálka pravidelně varuje, že bytaři čerpají z FB typy, kdo kdy jede na dovolenou a dokonce fotky vybavení bytů!

před 4660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Z nedávné minulosti. Níkoliv z internetu. Všimla jsem si, že v naší ulici stává černé auto s neprůhlednými skly. Dovnitř nebylo vidět. Zřejmě sledovalo, kdo z kterého domu vychází. V jednom domě bydlela asi 90letá paní s dcerou. Dcera odjela, čekající v autě zazvonili na branku s tím, že určitě staré paní někdo zemřel ve 2. světové válce, že s ní sepíší žádost atd. 2 ženy s ní sepisovaly žádost, přišla třetí, šmejdila, našla asi 300 000 Kč, nebo víc, už nevím, které měly ženy připravné na opravu střechy. Náhodou jem zahlédla z domu utíkat ženy a křičící sousedk. Jenže na číslo auta jsem neviděla, zavolala policii, stačili ujel… Za určitou dobu se auto objevilo znova, poznala jsem je, nahlásila policii .. Nevím, jak to všechno dopadlo.

před 4660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Někdy když poslouchám, jak naivní někteří starší spoluobčané jsou, mám skoro až chuť říct: dobře vám tak. Pořád všude varují, jak jsou podvodníci vynalézaví a že že lidi nemají nikumu cizímu otevírat a nikoho si pouštět do bytu..a oni si pořád nedají říct a nedají.
Nic ale není jenom černý nebo bílý, takže nikoho nesoudím. Navíc – v případu, který jste tu popsala, stará paní nemohla neštěstí nijak zabránit: měla prostě tu smůlu, že si ji zloději vytipovali :(
Je mi těch starých lidí líto, podvodníčci je kolikrát připraví o celoživotní úspory a co hlavně: o iluze a víru v lidi. Na sklonku života to musí být dost nepřijemná situace, zvlášť když člověk zůstane sám a už tak má co dělat, aby jakžtakž ukočíroval ty svoje pocity zbytečnosti a zmaru.. Všem těm zmetkům zlodějským patří zpřelámat paprče jejich nenechavý :/ Dobře jste udělala s tou policií, ne všichni by ji zavolali. Víte, ono je vždycky jednodušší dělat se slepým-hluchým. Ale je potřeba to brát tak, že jak se do lesa volá, tak se z lesa i ozývá: já jen aby se pak lidem to jejich hraní na pštrosa nevrátilo…

před 4660 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Teď už si opravdu dávám pozor ;) Navíc nejsem ten typ, co by na FB každých 5 minut psal statusy o tom, co právě dělá, kde a s kým se nachází a co hodlá dělat v minutách příštích. Moje statusy jsou spíš obecnějšího rázu, detailnější informace si s kamarády říkám skrz zprávy nebo (ještě radši) přes klasický e-mail nebo po telefonu. Naivní jsem sice v mnoha ohledech pořád, ale léčím se. S každým dnem na FB/internetu jsem naivnější míň a míň ;)

před 4660 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek