Avatar uživatele
anonym

Byli by jste po navrácení hrdelního zákona?

Dnes by tomu bylo 246let od ustanovení nového hrdelního zákona Marie Terezie.
18. 2. 1769
Roku 1769 byl zdělán hrdelní zákon Marie Terezie, jímž se zapovídají středověké tresty a mučení. Krutost práva středověkého, vyznačujícího se těžkými zkouškami při výsleších, proniká hluboko do novověku a teprve století osmnáctému je vyhrazen úkol, aby odstranilo strašný přežitek.

Marie Terezie učinila veliký krok na této cestě k lidství.
Souhlasili by jste novu zavést tento zákon?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, anonym před 3326 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ne, není potřeba je navracet, ale vrátil bych potápění v koši ve Vltavě a dalších řekách nepoctivých obchodníků a dalškích parazitů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neni třeba obnovovat. S částečně obdobnou alternativou třeba příjdou muslimové.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Proč se vracet k něčemu co bylo zavádějící?To je jako toužit po zmrtvých vstání ve smyslu"vrať se do hrobu z,kterého jsi byl počat",sice je moc krásné,že někteří jedinci pochopili koloběh mysli,ale přece jenom všeobecně vzato žijeme už v trochu jiné společenské dimenzi,tedy co se novodobé civilizace týče.
Vím,že i v ČR jsou asociálové,kteří by zasloužili palečnice,ale já mezi ně nechodím pokud nemusím?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=tYO8V5U8t2s

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ne.

Jsouce mučeni, mluvili byste jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Středověké tresty jsou dost obdobné např. v arabském světě. Pro dnešní moderní dobu jsou dost kruté a nehodí se obnovovat. Na druhou stranu pouštět lidi z vězení ..... nebudu citovat koho myslím, ale i nyní poslední zpráva týkající se lihové aféry mne dost naštvala.
Podle mne by měl být systém soudnictví hlavně spravedlivější. Mělo by zavedeno pravidlo 3× a dost, a vězni by si svoji stravu, ubytování ad. požitky v kriminále měli odpracovat a ne si tam jen odpočinout a přeškolit se od ostatních na další lumpárny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek