zjentek

Byli by chudí a bohatí, kdyby chudí a bohatí spolu drželi basu?

Ahmed Nakadí- nechápu. Je jasný, že když bohatí se přátelsky a spravedlivě podělej se všema chudejma, tak na světě zůstanou už jenom bohatí ..nebo si to pletu?

Nejlepší odpověď
Agneta

O čem mluvíš? V Norsku to tak je:D

Další odpovědi
anonym

Ne, byli by jen chudi. Zduvodneni se mi na mobilu nechce psat, ale snad je zrejme.

Doplňuji: OK. Rozdáš majetek bohatých. Fajn, z chudých i bohatých se stanou skorochudí. Jenže to neřeší příčinu chudoby bývalých chudých. Ti z obrovské části, klidně řeknu z 95%, nemají:

  1. návyky
  2. příležitost
  3. nápady
  4. chuť nabytý majetek rozmnožovat.

Proč? Protože:

  1. nikdy to nedělali
  2. kdyby byla, mohli by bohatnout už teď
  3. kdyby byly, mohli by bohatnout už teď
  4. proč by měli něco dělat, když pomoc přichází sama?

Takže ve výsledku se z některých bohatých stanou chudí, někteří bohatí díky nápadům a píli opět zbohatnou. Ale chudí zůstanou stále chudí. Jen přičuchnou k tomu, co by mohli mít, a o to větší bude jejich frustrace.

jirkajirka

Basu může držet jen jeden když na ni hraje!!

anonym

Bohatí jsou individualisti a chudí jsou většinou sociopati, takže by to asi nešlo zařídit, ale nic si z toho nedělejte.

Klaproth

Ne, všichni byli by je chudí.

marci1

To se bohužel nikdy nestane, poněvadž bohatí budou stále bohatší a vždy se budou cítit, jako že jsou „více“ než chudí. I když výjimky se naštěstí najdou. 🙂

zjentek

Ahmed, tak to beru, klobouk dolů, to je rozumná odpověď ..chvilku jsem si myslel, že jsem si svým doplněním vlastně odpověděl na vlastní otázku, já blbec.

anonym

Mně by se strašně líbilo, kdyby měl každý dostatek, podle jeho potřeb. Klidně i kdyby měl někdo tu potřebu, že by mohl hromadit majetek víc, než potřebuje. Ale jsem realista. A vidíme to v Africe, jak dopadá socialismus. Chlapi nikdy nemakali. A proč taky, když pravidelně přijíždí kamiony s humanitární pomocí?

Tohle není odsudek příjemců humanitární pomoci, to je odsudek špatně nastaveného systému. Věřím, že i v Africe jsou lidé, kteří by dokázali divy, kdyby byli v prostředí, které jim to umožní (včetně nápadů – jak může člověk z chatrče vytvořit další Facebook, když netuší, co je Internet?) a které je donutí.

zjentek

pumík- nedělám, taky se počítám mezi individua…