Michal Kole

Byla za socialismu požadována flexibilita nebo za socialismu neexistovalo, aby někdo musel naklusat do práce o víkendu ?

Nejlepší odpověď
anonym

I za socialismu se muselo pracovat a dokonce se musely plnit plány. Pamatuji pracovní soboty, potom každou druhou pracovní.
Když bylo třeba, tak se klidně šlo do práce i o víkendu. Když to nešlo jinak, tak se dělaly uzávěrky klidně do dvou hodin do rána a domů se potom šlapalo 5 km pěšky, protože žádný autobus už nejel.

Další odpovědi
Ar

To víš že se chodilo, ale ne každou sobotu jako dnes a navíc byl příplatek za práci přesčas. V týdnu 25% sobota 50% a nedělě (svátek) 100%

anonym

x krát přijelo auto, i o svátcích, třeba ve 2 ráno, a šup do práce (byl jsem hasič)