Gestas

Byla na počátku 90. let Tatra 603 vnímána jako luxusní auto?

Byla v roce 1990 Tatra 603 vnímána jako luxusní auto, či spíše tak, jako se nyní nahlíží na luxusní vozy z 90. let (auto kdysi luxusní, ale dnes už levné vraky, které nikoho neohromí)?

Nejlepší odpověď
dubraro

V roce 1990 byla T603 již veterán. Vyráběla se od 50. let.

Další odpovědi
cukrar

T 603 se taky říkalo:
papalášfáro, jednoválec, páč se tam válel jen jeden člověk..

led

Nie luxusné, už len prevádzkovo drahé.
V časoch svojej slávy to bolo luxusné vozidlo pre vozenie tehál v kufri (aby bolo vyvážené) a jedného človeka na zadnom sedadle so šialenou rýchlosťou na tie časy na našich cestách cez 160km/hod (preto tie tehly, bez nich sa vznášali), Na pretekoch aj viac.
PS.
tie vraky dnes po kvalitnej rekonštrukcii so zachovaním originálnosti majú dnes vysokú cenu.

V rokoch 1969 – 1995 ich „prevalcovali“ T613

anonym

T 603 dodnes jako veterán navyšuje na ceně koupit zrenovovanou T 603 pod 150.000kč je prakticky nemožné.

Zdroj: https://auto.ba­zos.cz/inzerat/76439186­/Tatra-603.php