Avatar uživatele
Registrovaný

Byla malířka Marie Javorková jen přítelkyní Michaela Jacksona?Proč měli společné plány a proč Michael blouznil o Praze?

Byla malířka Marie Javorková jen přítelkyní Michaela Jacksona? Proč měli společné plány a proč Michael Jackson blouznil o Praze?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Našla jsem jen na netu tyto informace:

Marie Javorková: Můj přítel Michael Jackson
Připravovaná kniha, která popisuje přátelství

Read more: http://translate.googleusercon tent.com/…
Create your own website for free: http://www.webnode.com
-----

http://zivotopis.osobnosti.cz/…

A naprostá perlička, bonbónek (nebo jak už to pojmenovat) na konec: jak už bylo řečeno, Vašim známým byl Michael Jackson... Ano, ten planetárně slavný, bohužel už zesnulý hudebník, král popu ! Samozřejmě, že je velmi zajímavé se dozvědět, jak jste se s ním seznámila, a jak v celku vypadal Váš kontakt, takže - odhalíte nám to, alespoň částečně?
MARIE JAVORKOVÁ: S tímto mimořádným renesančním člověkem, panem Michaelem Jacksonem, jsem se seznámila v roce 1996. Bylo to dílem náhody, a vzniklo z toho velmi hluboké letité přátelství. Setkávali jsme se predevšim v Německu. Namalovala jsem pro něj, na jeho přání, sérii projekčních obrazů, o nichž jsem se už zmínila. Po ukončeni své kariéry měl Michael Jackson plán vybudovat, po splácení dluhů, obrovskou nemocnici zde v České republice, v Praze. Jeho myšlenky tomuto projektu patřily i nedlouho před jeho smrti. Nevím, z jakého důvodu, ale existuje nahrávka, která byla pouštěná při soudním jednani s dr. Conradem Murrayem a prezentováná světovými médii ve stylu - Michael Jackson před smrti blouznil o Praze. Je vice, než pravděpodobné, že by zde v ČR byla nemoce vybudováná. Mohu vám poskytnout úplně jiný pohled na pana Jacksona – človeka, než jak ho znáte z pódii, clipů, médii.... Byl to člověk neobyčejně empatický, s obrovským altruismem, velmi citlivý, nesmělý, stydlivý, ale přitom místr rétoriky téměř beze slov, byla s ním zábava, ale opravdová a úpřimná. Uměl se nádherně smát a nuda s ním rozhodně nebyla, pokud ovšem za zábavu považujete inteligentní a kultivovaný humor, návštěvu galérie, zábavních parků, zoo, procáazky po krásných místech... Nikoliv noční kluby, bary,... Někdy mi připomínal Malou mořskou vílu Hanse Christiana Andersena: tančila, rozdávala radost, ale jak to s ní dopadlo... On vždy hájil a "bojoval" - jeho zbraní byla láska k lidem - za spravedlnost, svět bez násilí, bez válek, rasizmu, vražd, atentátů, terorizmu, bezpráví, za životní prostředí, za nemocné, za ty nejslabší a nejzranitelnější, neštítil se lidí nemocných třeba AIDS. Zkuste si položit otázku: kolik prostředků, času, energie, věnoval těm potřebným? Myslim, že toto nevite, neboť nebylo publikováno, nebo pouze zcelá okrajově. Zkuste se podívat na jeho klipy, třeba na Heal The World, Earth Song, Man In The Mirror... A zkuste zapřemýšlet, kolik prostoru tam věnuje své prezentaci, svému ja, a kolik boji za lepší svět pro všechny? Odpovězte si na to samí, nikomu nic nechci podsouvat. Jistě uznáte, že letité přátelství s někým, tak ve všech směrech mimořádným, nelze popsat pár větami. Mohla bych vám tu popisovat konkrétni situace a zážitky, doplněné o společne privátní fotografie, ale já jsem chtela tohoto člověka představit a dát Vám prostor se nad tim zamýšlet. Moje vyjádření je svědectví osoby, která měla tu možnost a čest pana Michaela Jacksona poznat osobně a strávit s ním hodně času.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

...z tohto vidno, ako sa médiá zaujímajú o slávnych. Zaujíma ich len pozlátko, ale to, čo slávnych robí skutočne ľuďmi, je podľa médií už nezaujímavé. Nie je to len prípad Michaela Jacksona, ale i mnohých iných. Nie je všetko zlato, čo sa blyští...

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.