yves

Byla jsem registrovaná na ÚP a po měsíci a půl jsem našla zaměstnání, jsem ve zkuš. lhůtě a chtěla bych tam skončit.

mam narok na dobrani podpory v nezamestnaos­ti?Pokud mi neprodlouzi smlouvu a skoncim ve zkusebce,tak narok mam,to jsem se na UP ptala.Dekuji

Nejlepší odpověď
standa

MÁTE nárok !

Musím opravit Michala, který nemá pravdu…

Ve vašem případě, kdy jste:

  1. nedočerpala celou podpůrčí dobu (která je, vzhledem k odhadovanému vašemu věku, ve výši 5ti měsíců) a
  2. byla nově zaměstnána méně jak 3 měsíce,

budete mít nárok vyčerpat ZBYTEK podpůrčí doby.

Detaily si přečtěte např. v článku, na který odkazuji ve zdroji (příklad č.1)

Zdroj: http://www.ct24­.cz/ekonomika/po­radna/115101-propusten-zamestnan-propusten-a-co-podpora/

Další odpovědi
Michal Kole

Bohužel nemáte. Musíte pracovat tuším, že minimálně 6 měsíců.