VampGirl

Byla jména bohů ve starém Řecku běžně používána i pro „obyčejné smrtelníky“?

Napadlo mě, jestli se (například) ve starověkém Řecku mohla žena jmenovat Artemis nebo Athéna nebo jestli to byla jména vymyšlená pouze pro bohy?

Nejlepší odpověď
annas

Jména byla v Řecku a v Římě určená jen pro bohy, teprve později se užívala i pro obyčejné smrtelníky. Také planety byly pojmenované po bozích, památná místa, chrámy apod.

Další odpovědi
hanulka11

proč by ne …jmenují se tak do dneška