autacek

Byla expedice vědců a vědkyň z Masarykovy univerzity do Antarktidy ovlivněna genderovou rovnoprávností?

https://www.mu­ni.cz/pro-media/tiskove-zpravy/expedice-antarktida-2017-2018

Údajně ano. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli si myslíte, že je to správné. A jestli by příště nemělo být vyhrazeno třeba 4% místa pro 4%, případně na nějaké jiné menšiny. Jsem si vždy myslel, že prioritní by měly být výsledky, ne to, jestli má někdo mezi nohama pipinu, či pindíka

Oprava původních tvarů
gendrový, Masarykova univerzita

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nebyla.

Další odpovědi
Kepler

Ve výběru vědců byla jistě prioritní jejich kvalifikace a zaměření. Že to nakonec dopadlo téměř fifty-fifty je jedině dobře. Možná výběr mezi pohlavími trochu ovlivněn byl, když se nabízelo více kandidátů.

ivzez

Nebyla.

Myslela jsem, že jste na tom s češtinou lépe.
V článku nic nenaznačuje Vaše podezření a
Masarykův univerzit (?!)

Mc Merkurion

… ten blbec co to psal. by se měl naučit počítat: devět není polovina z devatenácti, i když je tam tolik ženskejch, tak je chlapci vždy přehlasují, takže žádný fifty-fifty, ale prohrály o prsa …