ten který je

Byla dnes vidět nad naším územím polární záře?

V podvečer jsem viděl takovou podivně zabarvenou oblohu.Připomínalo mi to polární záři.

Nejlepší odpověď
ratava

Zde odkaz na předpověď možnosti sledovat polární zář z ČR:
http://www.as­tro.cz/rady/u­kazy/polar/

Nevím, jestli to chápu zcela přesně, ale dle modelu u „Předpověď viditelnosti polární záře“ a červené linky pod zelenou „podkovou“, dnes polární záře vidět nebyla… Ale raději si to prostudujte sám…
ale prý bylo možné pozorovat toto:
http://www.me­teopress.cz/fo­to-extremne-vzacny-ukaz-na-obloze-za-denniho-svetla/
:o)
Doplňuji:
rychle zkopírováno, takže opravuji- druhý odkaz je trochu mimo, foto je z dřívějška, ne dnešní…

Další odpovědi
anonym

buď rudá záře na Kladnem nebo něco hořelo.

huxa

i já si myslel, že mám rožlé a to zatím venku ;) spíše strašně oranžové červánky

ten který je

Časílko ona ne každá polární záře je zbarvena do ruda,ale vím že jsi zatížen na hasiče a tak Tvojí odpověd s jistou rezervou i beru.:-)

anonym

promiň to byla reakce velmi rychlá, pokud bylo na nebi modrozelená nebo směs barev, tak taky šlo o to, že za kopci někdo pálil rachejtele. 🙂 nic ve zlém
Nejsem zatížen na hasiče. 25 let jsem to povolání dělal, i učil v hasičském učilišti, je to deformace