Avatar uživatele
anonym

Byla by nějaká šance najít kešky i v případě, že člověk nechce používat chytrý telefon či GPS? Mělo by to vůbec smysl?

Zajímavá 0 před 2008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Samozřejmě. Když jsem jeste kdysi neměl navigaci s mapou tak jsem si některé kese tiskl na satelitní mapě. Takže například na cestu po rakouské dálnici jsem měl svaE EK vytištěných map, popsané číslem dálnice a kilometrem

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Nikoli. Principem hry je právě užití GPS.

Doplnění: Když… tak by šlo spíše o náhodu. A to přece není principem.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Edison: A co když by člověku nevadilo používat PC doma k tomu, aby si našel základní lokaci nějaké kešky a pak jí šel prostě hledat? Bez smart phonu a gpsky.

před 2008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

No.. právě. Na stránkách najdeš souřadnice. Jenže v mapách se s takovou přesností k nalezení nezobrazují. Vem si, že potřebuješ přesnost zhruba na metr. Žádná mapa takovou přesnost neposkytuje. Jedině GPS přístroj přímo na místě.

před 2008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Některé kešky, u kterých si přečtu listing a nápovědu a na místě je vše hned jasné, tak taky hledám, aniž bych vytahoval elektroniku.
Já jsem teda začínal už se smartphonem, později přikoupil i GPS navigaci, ale slyšel jsem, že na úplném začátku, když byla navigační elektronika ještě poměrně drahá, se s mapami chodilo docela běžně.

před 2007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A co ty Google Street View mapy kde si můžeš zoomovat často až do ulic. Vím, že jsou často pár let zastaralé „fotky?“ a málokdy se člověk může podívat i mimo silnice. Občas je tam náhled i na frekventovanější polňačky. Přesto má člověk větší představu o lokaci, než z běžné mapy.

před 2008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jde o to, že přesný popis kamene, pod kterým to najdeš by být nikde neměl. Někdy to prostě tak obecně popsat nejde. Pořád platí, že hledání je založeno na GPS a pokud lze najít jen podle popisu, tak je něco špatně, odporuje to principům hry. Lokace a přesné umístění jsou rozdílné pojmy.

před 2007 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek