Byla by nějaká šance najít kešky i v případě, že člověk nechce používat chytrý telefon či GPS? Mělo by to vůbec smysl?

Nejlepší odpověď
Arne1

Samozřejmě. Když jsem jeste kdysi neměl navigaci s mapou tak jsem si některé kese tiskl na satelitní mapě. Takže například na cestu po rakouské dálnici jsem měl svaE EK vytištěných map, popsané číslem dálnice a kilometrem

Další odpovědi
Edison

Nikoli. Principem hry je právě užití GPS.

Doplnění: Když… tak by šlo spíše o náhodu. A to přece není principem.

anonym

Edison: A co když by člověku nevadilo používat PC doma k tomu, aby si našel základní lokaci nějaké kešky a pak jí šel prostě hledat? Bez smart phonu a gpsky.

Edison

No.. právě. Na stránkách najdeš souřadnice. Jenže v mapách se s takovou přesností k nalezení nezobrazují. Vem si, že potřebuješ přesnost zhruba na metr. Žádná mapa takovou přesnost neposkytuje. Jedině GPS přístroj přímo na místě.

klumprt

Některé kešky, u kterých si přečtu listing a nápovědu a na místě je vše hned jasné, tak taky hledám, aniž bych vytahoval elektroniku.
Já jsem teda začínal už se smartphonem, později přikoupil i GPS navigaci, ale slyšel jsem, že na úplném začátku, když byla navigační elektronika ještě poměrně drahá, se s mapami chodilo docela běžně.

anonym

A co ty Google Street View mapy kde si můžeš zoomovat často až do ulic. Vím, že jsou často pár let zastaralé „fotky?“ a málokdy se člověk může podívat i mimo silnice. Občas je tam náhled i na frekventovanější polňačky. Přesto má člověk větší představu o lokaci, než z běžné mapy.

Edison

Jde o to, že přesný popis kamene, pod kterým to najdeš by být nikde neměl. Někdy to prostě tak obecně popsat nejde. Pořád platí, že hledání je založeno na GPS a pokud lze najít jen podle popisu, tak je něco špatně, odporuje to principům hry. Lokace a přesné umístění jsou rozdílné pojmy.