JájsemRaibek

Byla by 8 minut po vyhasnutí Slunce na Zemi absolutní tma?

Pokud by Slunce náhle zhaslo, bylo by za 8 minut na Zemi absolutní tma nebo by Zemi osvítily jiné hvězdy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak vzdálenost je o něco větší, nicméně o absolutní tmě nelze mluvit. Nějaké světlo dopadá na Zemi i od ostatních hvězd. Tak málo to zase nebude.
Bylo by to podobné jako na noční straně Země, když nesvítí Měsíc.

Další odpovědi
sesednizkola

Za 8 minut by byla na zemi stejná tma jako v noci.

Jako v noci když nesvítí měsíc, samozřejmě.

Cenobita

Tma by nebyla, ještě nu máme Měsíc 🙂

marci1

„Zmizení Slunce může znít fantasticky, ale z hlediska Země by se projevilo úplně stejně jako obyčejná a dobře známá noc, která ovšem nastala na celém světě a nikdy neskončí.“ 🙂
Citát: Miroslav Bárta ze Slunečního oddělení Astronomického ústavu Akademie věd.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/co-by-stalo-kdyby-zhaslo-slunce-d3p-/veda.aspx?c=A151014­_165920_veda_mla

dudu

Slunce coby hvězda stření velikosti není svíčka, která zhasne na jedno sfouknutí. Např. na fotony na které právě koukáš se zrodily při termonukleární fúzi zhruba před deseti tisíci léty a celou tuto dobu jim trvalo než pronikly na povrch a byly vyzářeny. Proto je tvoje otázka čistě hypotetická a z fyzikálního hlediska nemá smysl. Po vyhoření zásoby helia v jádře a odfouknutí vnějších vrstev se změní v bílého trpaslíka, který bude pozvolna chladnout.

JájsemRaibek

Cenobita: tvl, ten je osvětlován Sluncem :D