david22

Byl za 2. sv. války lepší Messerschmitt nebo Spitfire ?

Nejlepší odpověď
anonym

Spitfire měl výhodu v tom, že Anglie měla radar, takže se lépe navigoval na cíl a většinou mu podporu dělaly Hawker Hurricane, kteřé likvidovaly bombardéry ale co se týče technických parametrů tak byl nejlepší Messerschmitt Bf 109, byl rychlejší a obratnější.
Doplňuji:
Ale samozřejmě také moc záviselo na skušenosti pilotů.

Další odpovědi
led

Spitfire bolo odľahčené útočné lietadlo nového typu. Messerschmitt bola značka bojových lietadiel viacerých typov s veľkou tradíciou. Ťažko teda odpovedať presne, neviem o ktorý typ vám ide.
Nestačí ale hodnotiť len technické kvality lietadla, ale i schopnosti ľudí za kniplom, bojových pilotov. Boli medzi nimi i takí, ktorí na zastaralých strojoch zostreľovalii technicky vyspelejšie lietadlá.
pozrite si memoáre Františka Fajtla

jmhad

ono záleželo na typu,vývoji,době a podmínkách nasazení.Z toho pohledu byl lepší M.

venkovan

ve většíně parametech byl M lepší. Zejména z počátku války. Přiznávají to v četných fimových dokumentech o letecké valce v Evropě.
problém byl v tom, že německá letadla nad VB nemohla dlouho bojovat, protože neměla dostatek benzinu. A S byl o malinko lepší v manévrování.

Emefej

Jasně, Messerschmitt byl podstatně lepší, proto němci tu válku prohráli.
Doplňuji:
Musíš doplnit v čem měl být lepší a o jaký typ Messerschmitta a jakou jeho verzi se zajímáš. Jenom Bf 109 se vyrábělo víc než 30 verzí, nebo myslíš Bf 110?