Gestas

Byl vzhled zadních partií Škody Garde/Rapid inspirován Alfou Romeo GTV6?

Nejlepší odpověď
Edison

Já si to nemyslím. Tvar coupe je znám mnohem déle a realizuje se i dnes. Světla na škodivkách byla standardní, takže ve své podstatě jiná cesta nebyla. Taková 110R by pak taky musela mít nějakou inspiraci. Ano.. Jakékoli coupe. Pak uděláš 105/120, uděláš z toho coupe vyjde ti záď alfy. Ale to by pak taky moho každé coupe mít nějaký jediný vzor… a tak to myslím není. Je to prostě typ karoserie.

Další odpovědi
dubraro

To těžko. Alfa GTV i Garde se začaly prodávat ve stejném roce, tam nebyl prostor pro inspiraci.