Complex

Byl sv. Valentin popraven ze závisti svého okolí?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Překročil příkaz řínského císaře. 2. Kvůli údajným, tzv. nekalým praktikám – možná kvůli slepé víře, že nemocné udzravuje jen Bůh.
  2. "Podle prvé legendy sv. Valentin z Terni zemřel mučednickou smrtí 14. února 269 na příkaz římského císaře Claudia II. poté, co přes zákaz oddával snoubence podle křesťanského ritu. Byl tedy kněz v Římě nebo biskup v jihoitalské Interamně (dnešní Terni).
  3. V obou verzích legendy byl sv. Valentin původem urozený Říman. Podle jedné byl roku 203 zvolen biskupem v Terni. Po několika letech jej pozval rétor Kratón do Říma, aby léčil jeho syna. Valentin se za chlapce modlil, až jej Bůh vyslyšel a syna zázračně uzdravil. Proto se Kratón se svou domácností, svými 3 žáky, urozenými to Athéňany, a synem městského prefekta nechal od Valentina pokřtít. Římští senátoři za to Valentina obvinili z nekalých praktik a na prefektův rozkaz byl uvržen do žaláře. Na to byl jedné noci sťat.

Přesný rok smrti sv. Valentina není znám, uvádějí se tři možnosti: 269, 270 a 273."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Svat%C3%BD_Va­lentin