Byl správný postup starosty hasičů?

Bydlíme na samotě v rodinném domku.Od středečního večera nám nejde el.energie.V pátek ráno jsem volala starostovi hasičů zda by nám nezapůjčili elektrocentrá­lu(která je majetkem obce)ten moji prosbu odmítl s tím, že nic nepůjčuje.Ptám se zda postupoval správně či nikoliv.V případě špatného jednání jak mám postupovat dál?Jsme pouze závislí na el.energii jiný zdroj na samotě nemáme!
Děkuji Marie

Odpovědi
standa

Postup velite (starosty?) hasičů byl nepochybně lidsky špatný, ale právně nikoli.

Nelze si nárokovat byť v případě dlouhodobého přerušení el.proudu zapůjčení byť obecního majetku. Na druhou stranu bude prospěšné, abyste na zastupitelstvo obce podala návrh, aby byl vypracován určitý krizový plán pro případné budoucí obdobné problémy s přerušením dodávek el.proudu a elektrocentrála tak mohla být jednoduše zapůjčovaná…

Janina76

Mám dojem, že je to hrubián a je nelidský , ale jak by se vám líbilo půjčit něco za 50000 Kč cizím lidem asi moooc ne uvažujte i z druhé strany.