zjentek

Byl Sandokan muslim?

Jestli byl Sandokan muslim!

Nejlepší odpověď
annas

Sandokan byl fiktivní pirát, hrdina knihy i filmu.

Už si přesně nepamatuji, ale byl to malajsijský pirát, -Tiger Malajsie , původem borneanský princ .

Sandokan je synem Kaigadanu, posledního z dynastie vládců Bornea , takže se nedá přesně říct, které náboženství vyznával vzhledem k jeho různorodosti, , ale vzhledem k tomu, že Sandokana hrál indický herec, domnívám se, že Sandokan jako Ind tíhnul k buddhismu

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Sandokan

Další odpovědi
Drap

Nebyl, byl budhista.

Edison

Situace tam je následující:
55% všech obyvatel Malajsie jsou muslimové a když vidíte, kolik stát investuje do výstavby velkolepých mešit, nenechají vás na pochybách, kdo tady vede. Islám sem přišel v 7. století s obchodníky z Perského zálivu. 17% místních vyznává buddhismus, čínský taoismus a konfucianismus reprezentuje 12%, do hindských chrámů přichází 7% obyvatel a jen 6% zbývá na křesťany.

Zdroj: http://www.vic­nezprace.cz/2017/02/­10/putovani-za-sandokanem-4/