Byl před konektorem PS2 i konektor PS1?

Vypadal podobně, či úplně jinak?

Nejlepší odpověď
anonym

správné označení je PS/2
název je odvozen od počítače, spolu s kterým byl konektor ve své době představen poprvé „IBM Personal System/2“, od té doby se konektor na ostatních počítačích označoval stejnou zkratkou. Jedná se o zmenšenou verzi dříve používaného konektoru DIN, který mu předcházel, tedy žádný konektor, kterému by se říkalo „PS/1“ předchůdcem PS/2 nebyl.

Dnes už jsou PS/2 konektory většinou zcela nahrazeny USB sběrnicí, ale i na dnešních počítačích je stále ještě můžeme najít. Imo je to už ale řadu let naprosto zbytečné. Tyto konektory přesluhují jako 3.5" diskety 🙂

Další odpovědi
Edison

Dnes se spíše, než pro sériové rozhraní užívá mini-DIN a to i pro jiné aplikace, včetně analogových. Čili pod PS/2 si lze spíše představit rozhraní, aplikaci… konektoru mini-DIN.