Daniel16

Byl pražský groš první měna Českého království?

Nejlepší odpověď
annas

http://hradec­kydvur.net/vsed­ni-zivot/mena-v-ceskem-kralovstvi

Měna v českém království – autor: Bc. Ivan Dubec

Pražský groš nebyla první měna, projděte si odkaz a dovíte se, jak se měna v českém království vyvíjela.

Roku 1210 dal král Přemysl Otakar I. razit novou minci – brakteát.

Pražský groš dal razit roku 1300 český a polský král Václav II., chtěl totiž zajistit zemi stabilní minci, kterou byl pražský groš. . Pražský groš byl velmi kvalitní mincí, která byla ve své době neoblíbenější a nejstabilnější v Evropě.

Doplňuji:
Roku 1210 dal král Přemysl Otakar I. razit novou minci – brakteát, který nahradil denár ražený již v době knížectví.

Diskuse