JájsemRaibek

Byl pohřeb bývalého prezidenta USA státním pohřbem?

Využíval při pohřbu George H. W. Bush’s veškerých výsad jako prezident USA nebo šlo jen o velkolepý pohřeb?
Vím, že po určitou dobu mají přidělenou ochranku, ale co dál nevím.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, byl to státní pohřeb, stejně jako u nás v případě Václava Havla.

Další odpovědi
Bičiště

Státní pohřeb je takový, kdy náklady na pohřeb hradí stát. Pokud byly náklady na pohřeb prezidenta Bushe hrazeny státem, byl to státní pohřeb.