annas

Byl největší vraždící krokodýl Gustav skutečný, nebo jde jen o fámu?

Informace jsou rozdílné, pomůžete mně, abych si je utřídila? Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

tak na to asi je těžká odpověď zda je nebo byl skutečný

Zabiják, lidožravec a nelítostné monstrum řádí již několik let v oblasti africké republiky Burundi. Zřejmě největší krokodýl nilský měří šest metrů, váží přes jednu tunu a za šedesát let zabil už více než 300 lidí. Seznamte se s vraždícím krokodýlem Gustavem.

Krokodýlí monstrum prý řádí u řeky Ruzizi a jezera Tanganika. Podle místních domorodců zabíjí jen tak pro zábavu a mrtvoly nechává často i nesnědené. Obrovský respekt k němu mají kromě tamních obyvatel i ostatní krokodýlové, kteří když ho spatří, vystrčí hlavu z vody a ukazují mu spodní část krku (nejzranitelnější místo jinak tvrdého krokodýlího těla). Naznačují mu tak, že proti němu nemají šanci a ať si je klidně zakousne.

Podle některých expertů může za krvelačné hrátky krokodýla Gustava občanská válka, která byla v Burundi v letech 1993 – 2005. Během ní se jezero Tanganika stalo velkým pohřebištěm, kam obě strany konfliktu házely mrtvá lidská těla a krokodýl Gustav v nich našel snadný zdroj obživy. Po skončení války zdroj došel a krokodýl se naučil lovit živé lidi.

V minulosti proběhlo několik pokusů tuto bestii odchytit, byly však pokaždé neúspěšné. Díky tomu, ale i kvůli povídačkám o jeho abnormálně vysokém věku (běžně se krokodýlové ve volné přírodě dožívají maximálně 45 let) se někteří biologové domnívají, že jde o pouhý mýtus, který je podobný tomu z jezera Loch Ness.

Místní si ale nadále stojí za svým. Údajně ho naposledy viděli v roce 2009, ale od té doby už nikoho nesežral. Změnil snad Gustav svůj jídelníček? Nebo zemřel stářím?

Zdroj: http://procpro­to.cz/zajimavos­ti-a-novinky/krokodyl-gustav-%E2%80%93-nejnebezpecnejsi-zvire-planety/

Další odpovědi
vagra

Krokodýl Gustav se prý nejčastěji vrhá na ženy, které na břehu perou prádlo, ale napadá i děti, které se ve vodách jezera koupou.
Vznikly o něm už celé legendy. Prý se v jezeře nenarodil, ale pochází ze Zambie, odkud kdysi utekl.Měří šest metrů, váží přes tunu a za 60 let zabil už víc než 300 lidí.
Jednou se ho prý dokonce podařilo chytit – údajně jihoafrickým vojákům, kteří v Burundi působili v jednotkách OSN. Krokodýla měli spoutat, ale obří plaz provazy zpřetrhal, dva muže zabil a neuvěřitelnou rychlostí se vrátil zpět do vod “svého“ jezera.
Biologové začali tvrdit, že Gustav možná vůbec neexistuje. Podle některých vědců je jen mýtem, s legendou.
Je také dost dobře možné, že se výrazně přeceňuje i počet jeho obětí – vesničané údajně krokodýlovi připisují jakékoliv zmizelé lidi.

Zdroj: zkráceno z-http://tn.nova­.cz/magazin/hob­by/kuriozity/gus­tav-vrazdici-krokodyl-ma-na-svedomi-300-lidskych-zivotu.html