Rokio

By některý český král lepší než Karel IV.?

Lepší král než otec vlasti

Nejlepší odpověď
annas

Opět nepřesný dotaz.

Podle ankety projektu Největší osobností Čech, Moravy a Slezska byl zvolen největším Čechem Karel IV.

Když byl největší, byl i nejlepší. Významy obou přívlastků se dají chápat různě. Existují přece synonyma.

Když si vytvoříte 3. stupeň od uvedených přídavných jmen, to všechno mohl Karel IV. být:

slavný, proslulý, význačný, přední, šlechetný, ušlechtilý, vznešený; , hodný, laskavý, vlídný, přívětivý, milý, čestný, ušlechtiý atd.

Další odpovědi
talka

SOTVA!

Emefej

To je zase otázka. V čem lepší? Třeba Jan Lucemburský byl lepší v šermu, ale Ladislav Pohrobek byl lepší ve zpěvu..