kosaaaak

Byl Mojžíš hydrofobní?

Nebo měl nějakou vrtuli nebo jak to udělal s tou vodou?

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si nové informace, které se objevily v souvislosti s přechodem Mojžíše přes Rudé moře.

I když jste svou otázku vložil do zábavy, fakta jsou fakta.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohl-mojzis-prevest-svuj-lid-pres-more-suchou-nohou

Další odpovědi
baghira

Vzhledem k tomu, že ho dcera faraonova našla v košíku v rákosí na Nilu, a na poušti vymlátil holí pitnou vodu ze skály, tak patrně nebyl.

Na ten trik v Rákosovém moři měl společníka, jehož jméno nesmí být vysloveno nadarmo :)

arygnoc

že oni s tím Jehovou byly nějak domluveni?

dědapetr

A Jehova Mojžíšovi řekl: ‚Svolej lid. Potom přede všemi promluv k tamhleté skále, a vytryskne z ní tolik vody, aby se mohli napít lidé i jejich zvířata.‘

A tak Mojžíš shromáždil lid a řekl: ‚Poslouchejte, vy, kdo nevěříte Bohu! Máme vám s Áronem vyvést vodu z této skály?‘ Potom Mojžíš dvakrát udeřil holí do skály a vytryskl proud vody. Bylo jí dost pro lidi i pro zvířata.

Zdroj: Bible