Avatar uživatele
Zvědavý

Byl Lee Harvey Oswald skutečně tím sniperem co zastřelil prezidenta Kennedyho ???

Jaké vlastně proti tomuto člověku existují důkazy nebo indicie ???

Zajímavá 0 před 3609 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Nachádzal sa v nesprávny čas na nesprávnom mieste.
"Lee Harvey Oswald, hlavný podozrivý zo spáchania atentátu, pracoval v texaskom knižnom veľkosklade od 16. októbra 1963 ako pomocný brigádnik na predvianočné obdobie. Približne deväťdesiat sekúnd po atentáte bol videný v malej jedálni na druhom poschodí, ako popíja Coca-Colu a pojedá syrový sendvič.[76][77][78] Oswald teda musel podľa záverov Warrenovej komisie v rozmedzí minúty a pol stihnúť vypáliť tri strely na prezidenta, ukryť pušku medzi škatuľami, zbehnúť štyri poschodia smerom nadol, kúpiť si Coca-Colu v automate a usadiť sa k stolu v jedálni

Oswald opustil budovu Knižného veľkoskladu ešte pred tým, ako bol uzavretý políciou; bol jediným zamestnancom, ktorý po atentáte budovu opustil a jeho nadriadený Roy Truly teda nahlásil jeho neprítomnosť prítomným príslušníkom dallaskej polície.[80]…
V autobuse ho zbadala jeho niekdajšia domovníčka Mary E. Bledsoeová, ktorá vypovedala:

„… Oswald nastúpil. Vyzeral ako blázon. Rukávy mu takto pľantali [znázorňuje]. Košeľu mal neupravenú … s dierou, bol špinavý, pozerala som sa radšej inam. Nechcela som, aby spoznal, že som ho uvidela, a tak som pozerala von. Niekedy v tom okamihu vodič povedal, že zastrelili prezidenta Kennedyho.“[83]"
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/A­tent%C3%A1t_na_­Johna_Fitzgeral­da_Kennedyho
z tohto sa vychádzalo pri podozrení.
Doplňuji:
pokračovanie v diskusii…

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mirdas

Těch teorií je více a většina tvrdí, že byl jen návnadou.
Údajně to měla udělat mafie, která mu finančně zajistila prezidentskou kampaň a Kennedy se odvděčil, že chtěl tuto organizaci zcela vymítit.
Také se hovořilo přímo o FBI, neboť jim chtěl znatelně skrátit rozpočet.
Třeba to udělali společně a nebo zcela někdo jiný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

nejaký vinník sa predsa musel nájsť, pri tak dobrej organizácii atentátu.

před 3609 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

…„Byl Lee Harvey Oswald skutečně tím …“…
Je nás tu několik pamětníků a možná se i někdo přizná(me)…
;-D

před 3609 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jak je zhruba presny soulad udalosti s filmem JFK z roku 1991? Premyslim, ze se na to opet po letech mrknu.

před 3609 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Film je idealizovaný

před 3609 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek