Zvědavý

Byl Lee Harvey Oswald skutečně tím sniperem co zastřelil prezidenta Kennedyho ???

Jaké vlastně proti tomuto člověku existují důkazy nebo indicie ???

Odpovědi
led

Nachádzal sa v nesprávny čas na nesprávnom mieste.
"Lee Harvey Oswald, hlavný podozrivý zo spáchania atentátu, pracoval v texaskom knižnom veľkosklade od 16. októbra 1963 ako pomocný brigádnik na predvianočné obdobie. Približne deväťdesiat sekúnd po atentáte bol videný v malej jedálni na druhom poschodí, ako popíja Coca-Colu a pojedá syrový sendvič.[76][77][78] Oswald teda musel podľa záverov Warrenovej komisie v rozmedzí minúty a pol stihnúť vypáliť tri strely na prezidenta, ukryť pušku medzi škatuľami, zbehnúť štyri poschodia smerom nadol, kúpiť si Coca-Colu v automate a usadiť sa k stolu v jedálni

Oswald opustil budovu Knižného veľkoskladu ešte pred tým, ako bol uzavretý políciou; bol jediným zamestnancom, ktorý po atentáte budovu opustil a jeho nadriadený Roy Truly teda nahlásil jeho neprítomnosť prítomným príslušníkom dallaskej polície.[80]…
V autobuse ho zbadala jeho niekdajšia domovníčka Mary E. Bledsoeová, ktorá vypovedala:

„… Oswald nastúpil. Vyzeral ako blázon. Rukávy mu takto pľantali [znázorňuje]. Košeľu mal neupravenú … s dierou, bol špinavý, pozerala som sa radšej inam. Nechcela som, aby spoznal, že som ho uvidela, a tak som pozerala von. Niekedy v tom okamihu vodič povedal, že zastrelili prezidenta Kennedyho.“[83]"
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/A­tent%C3%A1t_na_­Johna_Fitzgeral­da_Kennedyho
z tohto sa vychádzalo pri podozrení.
Doplňuji:
pokračovanie v diskusii…

Mirdas

Těch teorií je více a většina tvrdí, že byl jen návnadou.
Údajně to měla udělat mafie, která mu finančně zajistila prezidentskou kampaň a Kennedy se odvděčil, že chtěl tuto organizaci zcela vymítit.
Také se hovořilo přímo o FBI, neboť jim chtěl znatelně skrátit rozpočet.
Třeba to udělali společně a nebo zcela někdo jiný.

led

nejaký vinník sa predsa musel nájsť, pri tak dobrej organizácii atentátu.

anonym

…„Byl Lee Harvey Oswald skutečně tím …“…
Je nás tu několik pamětníků a možná se i někdo přizná(me)…
;-D

anonym

Jak je zhruba presny soulad udalosti s filmem JFK z roku 1991? Premyslim, ze se na to opet po letech mrknu.

led

Film je idealizovaný