Matthew

Byl kalendář se jmény v Československu stejný jako dnes ??? :)

Třeba dnes má svátek Ilona / na SK: Dalibor . Jak vypadal kalendář tenkrát ??? :)

Nejlepší odpověď
badisko

byl jiny…a porad se meni a bude se menit i nadale ..
Doplňuji:
prece tam uz nejsou komunisticke svatky ! a take tam nejspise zmenilo par jmen…

Další odpovědi
johana 56

Kalendář se mění.Přibývají jména,která se kdysi nepoužívala.V čes­kém i slovenském kalendáři je stále ještě shoda některých jmen,připadající na stejné datum.Po rozdělení republiky došlo také ke změně některých státních svátků (např. u nás Jan Hus – na Slovensku není,naopak je tomu u SNP).Většina slovenských kalendářů v dnešní době nabízí také upozornění na svátky církevní.

anonym

Kdyby ses po tom pídil, tak bys našel, nač se tu ptáš. Internet je úžasná vymoženost a má sloužit VŠEM, tedy i Tobě.

Kalendář 1980, 2010, 2040…? – Vitalia.cz

Kdo by si myslel, že z kalendáře po revoluci zmizelo jen několik socialistických výročí, bude jistě překvapen: mezi kalendáři pro rok 1980 a rok 2010 najdeme 45 rozdílů. Jakých? … Kalendář blízké budoucnosti

www.vitalia.cz/clan­ky/kalendar-1980-2010-2040/

Kalendář: 1980

Přehledný on-line kalendář na libovolný rok či měsíc. Vhodný též k tisku. Možnost zobrazení svátků. … Kalendář na Rok 1980

kalendar.poho­tove.cz/1980/

A to jsem se nijak zvlášť nesnažila. Jinak – pamatuji si kalendář, kde byla nejméně 5 krát Marie. Nejsem si jistá, že tam nebyla pár let dokonce 7 krát.
Vše podléhá postupnému vývoji. Něco rychleji, něco pomaleji.

bolak

nezbejvá než říct jak se všichni jmenujete a kolikátýho jste to za Moháče slavili, nebo na který léta se to ptá..