Avatar uživatele
bolak

Byl jste někdo příjemcem krve?

Ocitl jste se někdo v situaci, kdy vám krev cizího člověka zachránila život?

viz. > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jste-nekdo-darce-krve (nechci parazitovat, ale zajímá mě to, takže musím :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3952 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Já jsem se nechala zachránit svojí vlastní krví :o) To se taky počítá?

Před operací jsem byla dávat krev s tím, že mi ji při operaci zase vrátí…
ale dávám krev i pro jiné, chodím průběžně pořád od 19 let.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Tak na to aby člověk potřeboval krev nebo plazmu nemusí dostávat jenom transfuzi. Řada důležitých léků se vyrábí přímo z plazmy. Já jsem loni dostával na posílení imunity injekce Igamplia, které se vyrábí z krevní plazmy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ano, 6 hodin na stole, takže museli mi něco šlehnout do žíly. Předtím jsem chodil dávat krev a později plazmu. Od operace nemůžu, jelikož jsem inkasoval cizí krev.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

mosoj: já mysle že bereš kortikoidy, tak jak můžeš brát i Igamplii? nedělá jeden lék naprostej opak toho co dělá ten druhej? :)

před 3952 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Dělá , ale léčba se nevylučuje. Protizánětlivý účinek kortikoidů se tím nepotlačuje. Potlačuje se pouze vedlejší účinek kortikoidů jako je snižování imunity.

Mám nádor který by potřeboval imunitu posilovat a na druhé straně autoimunitní onemocnění které by potřebovalo imunitu oslabovat.
Tak si vyber. Proto se snaží doktoři navodit takový nějaký střed.

před 3952 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Když už jsme u toho, existuje nějaká nemoc, u který je člověk nucen celoživotně docházet na výměnu krve?

Nemyslím dialýzu, ale celkovou transfuzi od jiného člověka, kompletně 5 litrů krve na jedno posezení. Třeba nějaká genetická choroba, že by se člověku rychleji rozpadaly krvinky nebo tak něco.

před 3952 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Lucijej: no, je to na hraně ale já ti to ještě započítám..

před 3952 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek