Tabea

Byl jste někdo osobně ve Spojených státech amerických?

Ve kterém státě, či státech? Které město jste navštívili a rádi na něj vzpomínáte?

Pokud jste nebyli, kam byste se chtěli podívat?

Odpovědi
led

V uliciach Manhatanu (N.Y.C.) bolo veľa ľudí, veľa áut a v bussiness centre (južne od CentralPark), málo slnečného svetla v uliciach pod mrakodrapmi a vysoké ceny… Malé varovanie, ceny vo výkladoch sú čisté bez štátnej a mestskej dane, ktorú tiež musíte zaplatiť. Ak chcete kľud a ticho musíte ísť do okrajových štvrtí najlepšie na pevninskú časť mesta. Mnoho ľudí dochádza do práce v meste z okolia niekedy až zo vzdialenosti 100km.

Midoc

Podívat se do New Yorku na sochu Svobody.

Lgee

Ne, a ani nechci.

JežíšKristus

Byl jsem jednou na východním pobřeží, jednou na západním. New York City je kapitola sama o sobě, Central Park naživo vypadá ještě lépe než ve filmech. Na NYC bych si nechal alespoň týden, je tam toho spousta k vidění.
Nejraději mám Maryland a Pensylvánii. Je tam tradiční “východnípobřežní” architektura, tam člověk pozná, jak vypadá americké město. Filadelfie je jedno z nejhezčích měst.
Na západě je nejlepší “Big Sur”, projet si cestu podél pobřeží. Moje nejlepší místa jsou přístav v San Diegu, vyhlídka nad San Franciscem a pouštní krajina v Nevadě.
Vegas je jen taková herna v poušti, není tam úplně nutné jezdit. Zato LA je skvělý město, ale člověk potřebuje vyloženě měsíc, aby si to tak nějak prošel.
Pokud jste schopnými turisty, pak bych se vykašlal na cestovku a jel do USA na vlastní triko. Vyjde to levněji a nemusíte se držet plánu cestovky, máte vlastní svobodu. Jen je potřeba si předem vyřídit mezinárodní řidičský průkaz, pokud si chcete půjčit rental.
Napříště mám v plánu Floridu a Nové Mexico. Možná to pak stočit na sever přes Scranton v Pensylvánii, a podívat se znovu do Washingtonu a k Niagárům (jejichž koryto je dnes celé vybetonované, a řada lidí je překvapena, že jsou Niagarské vodopády uprostřed města).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.