ABC123

Byl jsem si založit živnost řemeslnou, a kromě ní mi zapsali i velkoobchod a maloobchod.

Na živnostenské rejstříku mám napsáno:

živnostenské oprávnění 1.: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, obory činnosti: velkoobchod a maloobchod

a jako 2. živnostenské oprávnění živnost řemeslnou.

Co to pro mě znamená? Děkuji.
Doplňuji:
A musím za to platit?
ZP, SP a daň jako za živnost řemeslnou?
Chtěl jsem jen živnost řemeslnou. A mám tam i ten velkoobchod a maloobchod

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Živnostenské oprávnění se dnes vystavuje na řemeslnou živnost a na činnosti s ní související. Tím Vám živnostenský úřad šetří čas za dodatečné vyřizování doplnění živnostenského oprávnění. Pokud již podnikáte (jako OSVČ), tak musíte do 8 dnů od zahájení podnikání mít přihlášení na zdravotní pojišťovně, jejímž jste pojištěncem, a na OSSZ. Jako OSVČ budete platit zálohy na ZP a SZ, což Vám při přihlášení pracovnice těchto úřadů sdělí. Dále byste se měl přihlásit jako plátce daně z příjmu na finančním úřadě. Budete-li ke svému podnikání potřebovat vozidlo, tak se přihlašte i k dani silniční a máte-li v podnikání nemovitost, tak k dani z nemovitosti. Vše na jedné přihlášce. Budete-li plátcem DPH, tak i k této dani.
Platit budete odvody a daň jenom z příjmů, kterých skutečně dosáhnete, snížených o náklady vztahující se k předmětu podnikání. Za povolené a nevyužívané činnosti se neplatí nic.

Další odpovědi
Drap

Že kromě řemesla můžeš mít ještě velkoobchod a maloobchod
Doplňuji:
Platíš stejně, ať máš živnost jednu nebo deset. Kolik budeš platit se počítá ze zisku

anonym

Pokud máš příjem a je jedno z jaké živnosti platíš ZP,SP, daň. Tady ale záleží na mnoha okolnostech, zda je to jako hlavní činnost či ne.
Můžeš mít třeba tisíc opravnění, ale daň, ZP a SP platíš jen jedno. Jsi snad jen jeden člověk.