Byl jsem půl roku práce. Od 2.ledna jsem na dohodu o provedení práce. Jsem povinen platit za celý měsíc zdr. poj. ?

Odpovědi
Drap

Neni patrno, kdo platil v minulosti. Pokud někdo platil, před druhým lednem, tak zaplatí i zaprvního ledna a vy budete platit ož od druhého

jmhad

Za oněch půl roku ti platí pojištění pracák. Práce na dohodu je finta,kde při tvém výdělku do 10000 za tebe zaměstnavatel nic neplatí.Ty musíš si tohle pojištění platit při výdělku nad 12500,čehož asi nedosáhneš. Ale,podle věku,je to vhodné zvážit a pokud je to únosné,si minimální částku 1700 zaplatit.Jde o tvůj důchod,pokud se ho dožiješ. Možná že jsem morbidní,ale je to tak.