Jero

Byl jsem okraden ve falešném obchodě s obuví. Je vůbec nějaká šance dostat své peníze zpět?

Dobrý den, dnes před asi 7 hodinami jsem si objednal boty na falešném obchodě s obuví, za asi 90 dolarů (2400korun)
Objednal jsem přes kartu Visa.
Stránka je to: www.eurcoval.com
„Koupila“ mi je máma na moje narozeniny a ani nevím, co jí říct. Poraďte mi prosím, je-li vůbec nějaká šance dostat své peníze zpět.
Myslíte, že když se obrátí na banku, může peníze nějak vrátit? Policie s tím asi nic neudělá…
Klidně mi napište na email, pro delší odpověď, kde mohu i odepsat: jeronym.kristof@gmail.com
Děkuju všem, to že jsem blbej, mi psát nemusíte… :/ Ale aspoň je to zkušenost :(
Prosím co nejrychleji :'(
Edit: To jak jsem to poznal že to je fake stránka – expirace stránky je tento rok (založena 2016), všechno zboží za skoro stejnou cenu, neodpovídají..

Nejlepší odpověď
Tw!st

To, že založeno 2016 není problém, to že tento rok jim expiruje doména a ještě ji nemají prodlouženou taky ne (můžou ji prodloužit klidně těsně před datem expirace) A pokud jsi jim poslal dotaz konstruktivně aby se na něj dalo normálně odpovědět pak by ti měli za nějakou dobu odpovědět (nikdo neodpoví instantně) Nemusí to být falešný obchod.

Další odpovědi
Arne1

Proč nezavoláš na infolinku své banky?
Jak jsi poznal, že je to falešný obchod?

klumprt

Není mi jasné, jak jsi poznal, že jde o podvodníky. Na mě to působí docela seriózně. Nevygooglil jsem žádné negativní reference.
Na policii se příliš spolehnout nedá. Škoda je přestupková a pachatel se skrývá kdesi v širém světě. Leda by těch oznámení bylo vícero a dohromady by to vydalo na nějaký trestný čin. Jenže ani tak nelze předpokládat, že se tím bude dát něco dělat. Nedokážu si představit, co. Ale už dávno se mělo volat do banky, jestli se ta platba nedá nějak stornovat.

pistapi

Ja sa len chcem spýtať ako to dopadlo???

Jero

@pistapi
Okradli mě, sice zaslali boty, ale nějaký fejky.. :/