smajla

Byl jsem napaden?

Byl jsem napadnut dvěmi muži a zlomili mi zuby mam to nahlašené i jsem se šel vyšetřit ale moje otazka zní jestli mi někdo zaplatí opravu těch zubu ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Škodu je možné vymáhat na pachateli, soud ji většinou přizná, ale poškozený se peněz dočká jen málokdy:-(((

Dalo by se to čerpat i z některých pojištění, pokud máš nějakou pojistku, tak si ji pořádně pročti.
Doplňuji:
Škodu po pachatelích vymáhej v rámci trestního řízení, v občanskoprávním řízení by si musel platit soudní poplatek, v tom trestním řízení ho platit nebudeš. Pokud půjdeš svědčit k soudu, tak soudci řekneš, že žádáš náhradu škody ve výši .......Kč, je dobré tu částku nějak podložit, za ošetření, za nové zuby, bolestné atd.

Další odpovědi
Drap

Pokud zjistí pachatele, tak po nich můžeš vymáhat náhradu škody soudní cestou.

arygnoc

samozrejme, že tú opravu niekto zaplatí – budete to vy.

a možno niekedy za pár rokov dostanete tie peniaze naspäť, keď sa podarí páchateľov usvedčiť.
takže si doklady o platbe odložte, ale tak, aby nezožltli a vekom sa nerozpadli.

:-Q